Renault Polska otworzyło zamówienia na długo oczekiwany przez klientów, kolejny odnowiony model Dacii: Dacię Logan nowej generacji. Samochód będzie dostępny w cenie już od 28 900 zł (wersja Access).
Pierwsze samochody pojawią się w salonach pod koniec bieżącego miesiąca.W porównaniu z poprzednikiem design Logana, od którego rozpoczął się przecież renesans rumuńskiej marki, stał się bardziej dojrzały. Prezentowana stylistyka ma być wyrazem jakości i siły, którą reprezentuje Dacia.

dacia duster

Logan II został zaprojektowany jako obszerny i solidny samochód rodzinny. Rekordowa w tym segmencie jest objętość bagażnika, wynosząca 510 dm3 VDA w konfiguracji standardowej. Załadunek ułatwia wysokość progu bagażnika (754 mm) oraz odpowiednia wysokość otworu bagażnika (406 mm).

Nowością w stosunku do modelu poprzedniej generacji jest tylna kanapa ze składanym w układzie 1/3-2/3 oparciem, dostępnym zależnie od poziomu wyposażenia.

Nowa Dacia Logan oferujące komfortowe i praktyczne wnętrze 5 dorosłym osobom. Dla zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerom w nowych Daciach wykorzystano całe bogate know-how konstruktorów z Grupy Renault.

Samochód został wyposażony w ESC, w czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, jak również w boczne poduszki powietrzne z przodu. Posiada punkty mocowania fotelików dziecięcych Isofix na dwóch bocznych siedzeniach tylnej kanapy.

Pasy bezpieczeństwa z przodu posiadają skalibrowane ograniczniki napięcia dla skuteczniejszej ochrony klatki piersiowej w razie zderzenia. W przypadku niezapięcia pasów bezpieczeństwa w nowej Dacii kierowca jest o tym powiadamiany ostrzegawczym sygnałem świetlnym i dźwiękowym.

System Dacia Plug&Radio dostępny jest w pakiecie lub standardzie w zależności od wersji, a system multimedialny Media Nav z 7-calowym ekranem dotykowym, nawigacją; system wspomagania parkowania tyłem, ogranicznik i regulator prędkości są dostępne w opcji.

W Polsce dostępne są dwa silniki benzynowe: 1.2 16V 75 i TCe 90 oraz wysokoprężne: 1.5 dCi 75 i 90 KM. Wersje z fabryczną instalacją gazową (1.2 16V 75 LPG) zamawiać będzie można już wiosną.

Nowa Dacia Logan, podobnie jak pozostałe modele z gamy Dacii, objęta jest gwarancją na 3 lata lub 100 000 km przebiegu.

W lutym 2012 roku, w rezultacie ankiety przeprowadzonej wśród 30 000 klientów przez organizacje konsumenckie w pięciu krajach Europy (Belgia, Hiszpania, Francja, Włochy i Portugalia) marka Dacia wspięła się na pierwszy stopień podium pod względem niezawodności.

Ponadto, według najnowszych wyników z 2012 roku opublikowanych przez ADAC (czołowy automobilklub w Europie) jakość samochodów Dacia od 3 lat nieustannie się poprawia.
Źródło : Renault Polska

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.