Cóż Papież Franciszek przyzwyczaił nas do niebanalnego podejścia i łamania  utartych obyczajów, także tym razem w dziedzinie motoryzacji postanowił zaszokować i przyjął prezent od swojego przyjaciela 70-letniego ksiądza Renzo Zocca, proboszcza z miasteczka Pescantina.

 

W podarunku Franciszek otrzymał RENAULT 4 z 1984 roku z silnikiem 1.1 o przebiegu około 300000 km z 4-ro biegową skrzynią manualną.

 

pap3

 

Renault 4 został przekazany Franciszkowi przez księdza Zoccę na początku września. Proboszczowi towarzyszyło około stu parafian. Papież od razu zabrał się za testowanie auta, wsiadając do środka i mówiąc: „No to jedziemy!”

 

pap1

 

moto-opinie.COM radzą : cóż do tej pory byłem przyzwyczajony iż to firma Mercedes zapewnia flotę Watykanowi, tym razem okolicznemu serwisowi przyjdzie się pora zmierzyć z „łódką” bo tak nazywany był produkowany we Francji w latach 1961-1992 model Renault 4. Co ciekawe było to pierwsze przednionapędowe auto w gamie Renault, a zarazem odpowiedź na kultowego Citroena 2CV. Czy będzie problem z serwisem? – Niekoniecznie! W ciągu tych 31 lat sprzedano blisko 8 milionów egzemplarzy!

2 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.