Miłośnicy motoryzacji z niecierpliwością wyczekują premiery sportowego Renault Clio. Dzięki silnikowi 1.6 z turbosprężarką i skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem EDC nowe Clio RS 200 EDC stanowi odpowiedź na coraz bardziej wymagające oczekiwania fanów małych aut sportowych.

„Nowe Renault Clio RS 200 EDC jest zgodne ze wszystkimi wartościami Renault Sport. Ten piękny, znakomity samochód ma wszystko, czego trzeba, aby stać się ważnym graczem na rynku sportowych samochodów o wybitnych osiągach, podobnie jak jego poprzednicy – zapewnia Patrice Ratti, dyrektor naczelny działu Renault Sport Technologies.

Nowe Renault Clio RS

„Wprowadzenie silnika z turbodoładowaniem, wysokim momentem obrotowym przy niskich obrotach i skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem EDC (Efficient Double Clutch), opracowanego przez inżynierów Renault Sport, umożliwiło stworzenie samochodu zapewniającego nowe doznania podczas jazdy sportowej. Stały udział w wyścigach samochodowych w najtrudniejszych dyscyplinach zarówno na torze wyścigowym, jak i w rajdach, wzbogaca doświadczenie pracowników Renault Sport Technologies To właśnie uczestnictwo w świecie wyścigów sprawia, że łatwo zarazić się pasją, jaką odczuwa się podczas jazdy sportowymi wersjami Renault. Dodatkowym powodem do dumy w przypadku tych samochodów jest to, że produkuje się je w Dieppe, kolebce producenta samochodów wyścigowych Alpine, oraz to, że zastosowano w nich po raz pierwszy skrzynię biegów EDC w wersji RS”.

Nie ma żadnych wątpliwości, że nowe Clio RS 200 EDC jest prawdziwym modelem Renault Sport. Aerodynamiczna listwa F1 przypomina sukcesy Renault w Formule 1. Tylny dyfuzor i spojler zapewniają odpowiednio 80% i 20% dodatkowego docisku do podłoża.

Osłona chłodnicy, spojler, przedni i tylny zderzak, rozsunięte światła mijania z LED, nadkola, spojlery progowe i obręcze kół 17″ (w opcji także 18″) należą również do cech nowego Renault Clio RS 200 EDC. Wszystkie te elementy przyczyniają się do stworzenia nowego, interesującego wizerunku modelu.

Podwójne zakończenie układu wydechowego i sportowe brzmienie stanowią dopełnienie sportowego charakteru auta.

Wewnątrz panuje sportowa atmosfera, przesycona czerwienią. Kierownica z przyciskami zmiany biegów i innymi przyrządami oraz aluminiowe pedały emanują sportową pasją. Ale Renault Clio RS 200 EDC dba również o komfort swoich użytkowników.

Fotele kubełkowe mają wzmocnione boki i skórzaną tapicerkę wysokiej jakości. Oczywiście, nowy sportowy model Renault Sport jest wyposażony we wszystkie udogodnienia, jakich oczekuje się w samochodzie najwyższej klasy: ma system multimedialny, nawigację z ekranem dotykowym, radio samochodowe Bluetooth z portem USB, kartę Hands Free i system wspomagania jazdy.

Są też dodatkowe opcje wyposażenia takie jak regulowana automatycznie klimatyzacja czy czujnik parkowania.

Zalety personalizacji
Użytkownicy nowego Clio RS 200 EDC będą mogli skorzystać z oferty personalizacji zewnętrznego wyglądu, specjalnie zaprojektowanej dla gamy Renault Sport. We wstępnej ofercie znajdować się będą cztery typy personalizacji, zawierające rozmaite animacje i inne interesujące motywy dekoracyjne.

Każdy będzie mógł nadać samodzielnie sportowy wygląd swojemu samochodowi.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.