Marka Renault systematycznie przeprowadza liftingi swoich modeli.. Scenic, Laguna, Kangoo, a teraz przyszła pora by przedstawić odmieniony model Megane.

 

Kuracji odmładzającej poddano hatchbacka, coupe [w tym R.S.] i model grandtour, zmiany oczywiście nie są rewolucyjne o objęły : nowy zderzak, nowe wloty powietrza i nową maskę z powiększonym logo Renault na czarnym, błyszczącym tle. Dopełnianiem całości są nowe eliptyczne reflektory zachodzące na boki błotnika oraz nowe światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED.

 

Megane w ten sposób dołącza do nowego trendu tej marki, czyli eksponowania wielkiego logo na atrapie oraz podkreślenia świateł przednich które są znacznie większe, na wzór mniejszego modelu Clio.

 

Nowa gama Renault Megane

foto Renault

 

 

Nowe Renault Megane jest dostępne w salonach w cenie od 53 250 zł. Odmiana Megane R.S. kosztuje dwa razy więcej – 106 550 zł, jednak mimo wszystko jest to jedna z najlepszych cen w tym segmencie, tym bardziej, że auto dysponuje silnikiem 2.0 T Renault Sport 265 o mocy 265 KM przy 5500 obr./min i momencie obrotowym 360 Nm przy 3000 obr./min.

 

 

moto-opinie.COM radzą : zawsze byłem miłośnikiem tej marki, nawet nie przestałem nim być gdy moja laguna 2.2 dCi z małym przebiegiem zaczynała płatać figle, to właśnie autem tej marki miałem swoją jedyną kasację z której wyszedłem bez szwanku.

Jednak nowa wizja stylistów nie do końca mi pasuje, nie wiem czemu ale mam wrażenie, że stylistyka nawiązuje do komiksów… zapoczątkowało ją Renault Kangoo które było współpromowane przez bajkę „TheSimpson”

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.