Podczas salonu w Genewie Suzuki Motor Corporation prezentuje najnowszego crossovera z segmentu C. Samochód będzie produkowany w Europie. Debiut rynkowy już w drugiej połowie roku.Początkowym zamysłem było stworzenie następcy obecnego modelu SX4. Jednakże chcąc spełnić oczekiwania klientów, którzy wykazują rosnące zainteresowanie samochodami typu crossover, uznano, że wizja projektantów powinna być ?większa?.suzuki sx4

Nowy model, który dzięki większym rozmiarom plasuje się w segmencie C, nosi nazwę popularnego modelu SX4. Powodem, dla którego zdecydowano o zachowaniu tej nazwy, była chęć podkreślenia, że firma Suzuki (reprezentowana w nazwie przez literę ?S?) jest pionierem zarówno w tworzeniu modeli typu crossover (sugerowane przez ?X?), jak i napędu na 4 koła (liczba ?4? w nazwie).

Suzuki opracowało nowego SX4, łącząc wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas konstruowania samochodów kompaktowych z rozwiązaniami stosowanymi w modelach typu SUV. Położono duży nacisk na nadanie autu wyjątkowego wzornictwa crossovera, który jednocześnie oferuje jedną z najbardziej przestronnych kabin pasażerskich i przestrzeni bagażowych w swojej klasie, a dzięki napędowi 4WD nowej generacji zapewnia także doskonałe właściwości jezdne.

Jak zapewnia Suzuki, poziom emisji CO2 nowego SX4 jest jednym z najniższych wśród samochodów segmentu C.

Nowy SX4 będzie produkowany w węgierskiej fabryce Magyar Suzuki. Sprzedaż samochodów ruszy już od jesieni tego roku.
źródlo SUZUKI

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.