Ford  przedstawia nową generację samochodów dostawczych Transit powstałych w ramach innowacyjnej, globalnej platformy projektowej przeznaczonych do sprzedaży w Europie, Ameryce Północnej oraz na innych rynkach.
Stworzone w Europie w ramach globalnej strategii produktowej One Ford, modele Transit i Transit Connect będą dostępne na rynkach europejskim i amerykańskim oraz na innych rynkach razem z szeroką gamą produktów dostosowanych do potrzeb klientów w każdym z regionów.

new ford transit

„Nowe pojazdy będą w stanie transportować więcej, pracować ciężej i przez dłuższy okres. Natomiast nasi klienci zapłacą mniej za ich eksploatację. Wszystko zgodnie ze standardem, którego Ford trzyma się od 47 lat – powiedział Raj Nair, wiceprezes ds. globalnego rozwoju produktów, Ford Motor Company. „Bezprecedensowe wprowadzenie na rynek dwóch zupełnie nowych modeli Transit dodatkowo wzmocni wiodącą pozycję firmy Ford w sektorze samochodów dostawczych na całym świecie”.

Nowa generacja modeli Transit i Transit Connect to również decydujący krok firmy Ford w ramach strategii kompleksowego przeprojektowania całej oferty samochodów dostawczych dostępnych na rynku europejskim przed końcem przyszłego roku.

Nowe modele zostały zaprojektowane w oparciu o niemalże 50-letnie doświadczenie w tworzeniu wiodących na rynku samochodów dostawczych. Prace nad nimi trwały w Centrum Pojazdów Dostawczych Forda w Europie i wykorzystywały wiedzę z zakresu globalnego rozwoju produktów.

Całkowicie nowy Ford Transit w Europie i na innych światowych rynkach zastępuje dwutonową wersję dotychczasowego modelu, natomiast w Ameryce Północnej najprawdopodobniej zastąpi popularne samochody Forda z Serii E.

Bogata oferta nadwozi, możliwość wyboru rozstawu osi, wysokości dachu oraz nowych wersji podwozia sprawiają, że całkowicie nowy Ford Transit jest w stanie spełnić najwyższe wymagania klientów na całym świecie.

W Europie Ford Transit w pełnej gamie nadwozi z możliwością wyboru pomiędzy napędem na przednie lub tylne koła będzie wyposażony w najnowszy 2,2-litrowy silnik wysokoprężny Duratorq TDCi.

W Ameryce Północnej klienci będą mieli możliwość wyboru pomiędzy dwoma silnikami benzynowymi (3,5-litrowym EcoBoost V6 i dodatkową jednostką V6) lub silnikiem diesel. Niezależnie od wyboru, pojazdy będą wyposażone w napęd na tylne koła. Klienci będą mogli wybierać spośród różnorodnej oferty dachów, w ramach której dostępny będzie również Ford Transit z obniżonym dachem.

Ponadto, od decyzji klienta zależeć będzie rozstaw osi i wybór standardowego lub innego nadwozia z kabiną.

Amerykańskie Fordy Transit będą powstawać w fabryce w Kansas City, gdzie produkowany jest już Ford F-150.

Ford Transit Connect po zmianach
Całkowicie nowy Ford Transit Connect zapoczątkuje nowy standard w segmencie samochodów dostawczych o ładowności poniżej jednej tony, ze względu na swoje zdolności przewozu różnorodnych ładunków, koszty eksploatacji i niezawodność.

Dostępny w wersji z krótszym i dłuższym rozstawem osi nowy Ford będzie w stanie zaoferować klientom z Europy i Ameryki Północnej najbardziej elastyczną i funkcjonalną w segmencie powierzchnię ładunkową, wyposażoną w szereg innowacyjnych funkcji usprawniających codzienną eksploatację.

Ford Transit Connect został również wyposażony w układ napędowy o niskiej emisji CO2, aby zapewnić najniższe w swojej klasie zużycie paliwa. W Europie gama silników będzie obejmowała oszczędne silniki wysokoprężne opracowane w technologii ?downsizingu? oraz silniki benzynowe.

Na rynku amerykańskim klienci będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy benzynowych jednostek napędowych.

Nowy model ma stylowy kokpit i charakteryzuje się podobieństwem do samochodów osobowych oraz wysoką jakością wykonania. Ponadto, oferuje systemy komunikacji najnowszej generacji i funkcje wspomagające kierowcę opracowane przez Forda.

Oba modele Transit i Transit Connect zostały poddane bardzo rygorystycznym testom dla samochodów dostawczych oraz musiały spełnić wiele norm wytrzymałościowych, pokonując miliony kilometrów podczas długoterminowych badań w laboratoriach, jazd próbnych i jako część floty klientów.

W Europie sprzedaż nowych modeli Ford Transit i Transit Connect rozpocznie się pod koniec 2013 r. W Ameryce Północnej zgodnie z harmonogramem Fordy wejdą do sprzedaży w czwartym kwartale 2013 r.

Razem z wersją Transit Custom dwa najnowsze Fordy Transit i Transit Connect wzbogacą odświeżoną linię pojazdów dostawczych marki w Europie. Przeznaczony na rynek pojazdów o jednotonowej ładowności nowy Transit Custom jest już dostępny u dealerów w całej Europie.

 

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.