Hyundai od lat rozpieszcza miłośników tej marki na amerykańskim rynku i często modele oferowane tam, nigdy nie pojawiają się w sprzedaży w Europie [oprócz prywatnego importu]. A szkoda. Jednak pojawiło się światełko w tunelu.

 

Hyundai Genesis – samochód osobowy klasy średniej-wyższej, dostępny od 2008 roku, którego przygotowanie pochłonęło blisko 500 miliardów wonów ma szanse zawitać do Europy, w swojej nowej odmianie, po 5 latach przyszedł czas na zmiany!

 

Nowy Genesis II, zawdzięcza wygląd zewnętrzny wprowadzanej przez koreańskiego producenta stylizacji o nazwie Hyundai’s Fluidic Sculpture 2.0.

Konstruktorzy Hyundaia postawili na całkowicie nowy design, auto nabrało luksusowego wyglądu i na tle nowego widać jak poprzednik się zestarzał.

Głównymi konkurentami nowego Genesisa będą : Audi A6, BMW serii 5, Honda Legend, Lexus GS czy Mercedes-Benz klasy E – nie ukrywajmy, jest z „czym” się mierzyć, a jeszcze 10 lat temu uznałbym takie działanie za szalone.

 

Na pokładzie producent zdecydował się postawić na odwagę poprzez zastosowanie palety silników – V6 3.8 o mocy 315 KM i V8 5.0 o mocy 425 KM, nie wiem co na to europejskie normy EURO 5 i zbliżająca się wielkimi krokami EURO 6.

hyundai genesis 1

 

Przyszli właściciele Hyundaia Genesisa będą mogli cieszyć się z zaawansowanych funkcji, wśród których znajduje się m.in. system Blind Spot Detection (wykrywanie martwego pola) który zintegrowano z wyświetlaniem obrazu znajdującego się na szybie bezpośrednio na linii wzroku, system utrzymywania toru jazdy, automatyczny system hamowania awaryjnego czy sterowany radarem, zaawansowany tempomat. W wyposażeniu jest także elektryczne otwieranie i zamykanie bagażnika oraz pierwszy na świecie czujnik stężenia poziomu CO2 w kabinie.

 

 

moto-opinie.COM radzą : cóż, czekam z niecierpliwością, ponieważ nic tak dobrze nie wzmacnia postrzegania marki jak luksusowy produkt. Czasem łezka w oku się kręci, gdy przeglądając amerykańskie serwisy widzę jakie auta nie trafiają na stary kontynent – tutaj szczególne pozdrowienia dla Forda. Wysoko zaawansowane technologie wzmacniają poziom bezpieczeństwa oraz komfortu i klarownie pokazują drogę, którą podąża Hyundai, mając na celu dostarczanie klientom wartościowego produktu, czy powyżej ich oczekiwań? Ocenię to jak o dopiero dotknę.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.