Nowy Jaguar F-Type to klasyczny kabriolet z miękkim dachem, silnikiem umieszczonym z przodu oraz napędem na tylne koła. Samochód zadebiutował podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Silnik V8 pracujący pod maską topowego F-Type V8 S generuje 495 KM i 625 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ogromna moc pozwala rozpędzić auto ze startu zatrzymanego do ?setki? w 4,3 sekundy i maksymalnie do 300 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).W momencie debiutu sportowy model Jaguara będzie dostępny w trzech wersjach: F-Type, F-Type S oraz F-Type V8 S. Pierwsze dwie odmiany będą napędzane nowym, doładowanym silnikiem benzynowym V6 o pojemności 3 litrów i mocy 340 KM (F-Type) oraz 380 KM (F-Type S). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie odpowiednio 5,3 i 4,8 sekundy. Wariant z oznaczeniem ?S? rozpędzi się maksymalnie do 275 km/h, natomiast wskazówka prędkościomierza w bazowym F-Type zatrzyma się na wskazaniu 260 km/h.

Nowy Jaguar F-Type

Wszystkie odmiany będą wyposażone w ośmiobiegową automatyczną przekładnię ?Quickshift?, a w modelu V6 S znajdzie się dodatkowo układ Dynamic Launch.

Jaguar F-Type będzie kosztował w Wielkiej Brytanii 58,500 funtów. Za odmianę S trzeba będzie zapłacić przynajmniej 67,500 funtów, natomiast za topową wersję V8 S 79,950 funtów. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w połowie przyszłego roku. źródło:jaquar

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.