Model „C” to główna siła pociągowa marki, od 2007 roku gdy rozpoczęto produkcję wersji W204, sprzedano ich włącznie 2,4 mln na świecie.

Obecnie przyszła pora na odświeżenie, w końcu konkurencja też nie śpi a nowa BMW serii 3 model F30 powoli wyrastał na lidera.

 

Czym charakteryzuje się w głównej mierze nowa C klasa oznaczona kolejnym numerem W205?

Na pewno, producenci postawili na lekkość innowację i gabaryty.

Nadwozie Klasy C urosło: jest o 9,5 cm dłuższe (468,6 cm) i o 4 cm szersze (181 cm) od modelu poprzedniej generacji. Rozstaw osi wzrósł o 8 cm, do 284 cm.

 

premiera nowej C klasy

Co ciekawe producent zdecydował się na stworzenie dwóch odmiennych wizerunków Model – sportowa : z trójramienną gwiazdą umieszczoną na wlocie powietrza.

exclusive – z klasyczną osłoną chłodnicy i gwiazdą na masce. Żaluzja osłony chłodnicy może zostać całkowicie zamknięta w celu optymalizacji współczynnika Cx.

 

Nie mogło również zabraknąć innowacji w kwestii oświetlenia przedniego, ponieważ standardowe lampy wyposażone w żarówki typu H7 powoli już odchodzą do lamusa i marka z gwiazdą na masce stawia na 2 rodzaje lamp LED : statyczne i dynamiczne. Oświetlenie tylne w każdej z wersji wykonane jest w tej technice.

 

A wewnątrz?

Z ciekawostek jakie spostrzegłem na uwagę zasługuję touchpad, którym możemy opuszkami palców wykonywać gesty niczym jak na telefonie z ekranem dotykowym, jak również wpisywać cyfry i litery. Podobny gadżet ostatnio zaoferował Opel Insignia w swojej nowej odmianie.

Kolejną nowością jest wyświetlacz Head-Up. Zupełnie jak w myśliwcu, wyświetla on istotne parametry jazdy na przedniej szybie, bezpośrednio w polu widzenia kierowcy. W efekcie ten nie musi odrywać oczu od drogi, aby skontrolować szybkość pojazdu.

 

Prezentacja nowego mercedesa

fot : mercedes

 

moto-opinie.COM radzą : jestem bardzo ciekawy jak będzie skonfigurowana cena, ponieważ na przykładzie modelu A3 limousine i modelu CLA różnica była znacząca na korzyść tego pierwszego modelu. Na pewno w tym segmencie mocno w oczy rzuca się nowe BMW serii 3, a Audi w tym zestawieniu zostaje na pewno w tyle. Przód auta dość znacząco przypomina model CLA, ale to uważam za komplement! Tylne światła ? Wersja „S” mini…

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.