Mercedes klasy G – zawsze kojarzony z siermiężnym masywnym autem [ o dziwo nadal popularnym ] , potem powstała odmiana GLK – czyli znacznie lżejsza odmiana sportowo-użytkowa, by w końcu w 2013 roku na targach we Frankfurcie zaprezentować odmianę GLA – małego crossovera opartego na klasie „A”. Jednak jest znacznie bardziej masywny, nadwozie uniesiono ku górze, obudowano go plastikami… ale wewnątrz – to nadal klasa „A”

 

Nowy model GLA mierzy 4417 mm długości, 1804 mm szerokości i 1494 mm wysokości. Bagażnik ma pojemność 421 litrów, a po złożeniu oparć tylnych siedzeń jego pojemność wzrasta do 836 litrów. Dla klientów, którzy potrzebują większej przestrzeni Mercedes proponuje opcjonalny pakiet, który pozwala zwiększyć powierzchnię ładunkową o 60 litrów bez konieczności składania kanapy. Wystarczy ją wówczas przesunąć do przodu.

 

Podstawowy model GLA 200 został wyposażony w benzynową jednostkę 1,6 l o mocy 156 KM, natomiast wersja GLA 250 otrzymała silnik 2-litrowy generujący 211 KM. Bazowy diesel GLA 200 CDI ma 2,2 litra pojemności i produkuje 136 KM i 300 Nm. Z kolei GLA 220 CDI z tej samej pojemności skokowej osiąga 170 KM i 350 Nm.

Topowe odmiany GLA 250 i GLA 220 CDI mogą zostać wyposażone w napęd na cztery koła 4MATIC.

 

 

moto-opinie.COM radzą – szansa na przyszłość? Jak widać Audi Q3, czy BMW X1 jakoś sobie dają radę na rynku, a Mercedesowi brakowało małego crossovera, z poprzednią klasą „A” zapędzili się bardziej w rodzinny segment, jednak teraz przyszła pora by odrobić zaległości. Kwestia jeszcze skomponowania ceny, dobrze wyposażony diesel firmowany przez Audi kosztuje około 140000 zł, cena na podobnym poziomie może być atrakcyjna – w końcu to Mercedes :)

1 KOMENTARZ

  1. Tomek

    Wygląda zajebiście – Q3 i X1 mogą się schować. I kto by pomyślał, że Mercedes słynący ze statecznych limuzyn stworzy tak agresywne i ładne nadwozia…

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.