Nowy napęd All-Wheel Drive (AWD) opracowany dla modeli Jaguara to wynik wieloletniego doświadczenia w tworzeniu zaawansowanych napędów firmy Jaguar Land Rover.
jaguar awd

Podczas jazdy po suchej nawierzchni, większość momentu obrotowego przekazywana jest na tylną oś. Wyjątkiem jest moment ruszania, kiedy napęd zawsze jest przekazywany na obie osie. Z kolei w trybie zimowym system Jaguar Drive Control daje kierowcy ogromny margines bezpieczeństwa przekazując więcej momentu obrotowego na przednią oś. Taka charakterystyka rozdziału mocy pozwala zniwelować skutki ewentualnych błędów zwiększając przyczepność.

System napędu na cztery koła AWD (All-Wheel Drive) w Jaguarach XF i XJ współpracuje z 340-konnym silnikiem benzynowym 3.0 V6 Supercharged. Zgodnie ze specyfikacją roku modelowego 2013 system połączony jest z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów oraz inteligentnym systemem Start/Stop.

Modele XF i XJ zostały też wyposażone w oprogramowanie sterujące systemem zawieszenia ? Adaptive Dynamics, które w modelu XJ AWD dostępne jest w standardzie, a w Jaguarze XF AWD w opcji.

Źródło: Jaguar, informacja Mototarget.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.