Nissan świętuje dziś oficjalne rozpoczęcie produkcji udoskonalonego Nissana LEAF z napędem elektrycznym. Auto ma pojawić się w sprzedaży również na rynku polskim.

Egzemplarze nowego Nissana LEAF, w którym wprowadzono ponad 100 modyfikacji, zjeżdżają już z taśmy w bijącej rekordy fabryce koncernu w Sunderland, wyposażone w zaawansowane akumulatory litowo-jonowe wytwarzane w nowym zakładzie produkcyjnym w Wielkiej Brytanii.

leaf

Dziś nadszedł dzień wieńczący cztery lata przygotowań w fabryce oraz inwestycję o wartości łącznie około 420 mln funtów, zrealizowaną przez koncern Nissan. Dzięki produkcji Nissana LEAF i akumulatorów do samochodów elektrycznych w brytyjskim przemyśle motoryzacyjnym pracę znajdzie ponad 2 000 osób, z czego ponad 500 będzie pracować bezpośrednio dla koncernu Nissan.

Nowy LEAF na rok 2013 obejmuje 100 udoskonaleń, wprowadzonych z zamiarem uczynienia zeroemisyjnej technologii Nissana dostępną dla szerszego grona europejskich kierowców.

Dzięki wprowadzonym modyfikacjom zasięg pojazdu zwiększył się do 199 km, a ładowanie akumulatora może teraz trwać o połowę krócej niż w przypadku wersji LEAF pierwszej generacji.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.