Volkswagen Golf został oficjalnie zaprezentowany w Berlinie. Cała konstrukcja samochodu nie zmieniła się i widać ewidentnie nawiązanie do poprzednich generacji, choć nowy model jest 56mm dłuższy, szerszy o 13mm oraz niższy o 28mm od poprzednika.

Wnętrze zostało przeprojektowany tak by przypominało Audi. Wśród dostepnych funkcji, wszystkie Golfy będą wyposażone w system audio-informacyjny z ekranem dotykowym, który mierzy od 5 do 8 cali. Podstawowe modele mają czarno-biały wyświetlacz, który zawiera tylko standardowe informacje, podczas gdy wyższe warianty posiadają czujnik zbliżeniowy, który automatycznie przełącza ekran z trybu wyświetlania do trybu funkcyjnego, gdy czyjąś rękę wykryje w bliskiej odległości. Opcjonalnie klienci mogą zamówić MP3/Bluetooth/iPod/AUX/SD oraz opcjonalny system nawigacji i dostępny moduł telefonu UMTS.

vw golf 7

W porównaniu do swojego poprzednika, oferuje dodatkowe 15 mm z tyłu na nogi i o 30 litrów większą pojemność ładunkową. Nowy Golf posiada nowoczesny układ hamulcowy, podczas gdy zdarzy się wypadek, to system, automatycznie napnie pasy bezpieczeństwa i zamknie okna.

Pod maską, klienci mogą wybierać pomiędzy wieloma silnikami, z których wszystkie będą wyposażone w technologię start / stop. Z wariantów benzynowych można wybierać pomiędzy 1,2-litrowy silnik TSI o mocy 85 KM – 63 kW, który zużywa 4,9 l/100 km, a 1,4-litrowy TSI o mocy 140 KM – 103 kW i zużywa 4,9 l/100 km.
Wersje wysokoprężne wyposażone w silnik 1.6 o mocy 105 HP – 77 kW , który zużywa 3,8 l/100 km i 150 KM – 110 kW TDI, który zużywa 4,1 l/100 km. Producent twierdzi, że nie będzie także wersja BlueMotion, która zużywa średnio 3,2 l/100km.

moto opinie radzą : 
7-generacja Golfa to kolejny powiew rutyny, lecz w tym szaleństwie jest metoda, VW od lat przyzwyczaja nas, że to co dla innych marek jest liftingiem dla Golfa będzie zupełnie nową wersją.
Cóż w przedniej części nadwozia widać kręskę konstruktorów AUDI A3, ale czy to wystarczy?!
Przyznam, że nigdy nie przepadałem za za stylistyką oferowaną przez chyba najbardziej rozpoznawalnego hatchbacka, jednak jego fenomen tkwi w w designie, który jest idealny dla ludzi statecznych nie szukających szaleństwa w wyglądzie i ceniących spasowanie i jakość…..
Cóż te argumenty nadal za mną nie przemawiają, jednak chyba jestem „jeszcze” zbyt młody by pojąć ten kunszt architektury zewnętrznej….

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.