Odpowiednie opony to bezpieczeństwo na drodze. Choć niby każda kierowca o tym wie, to nie wszyscy spieszą się ze zmianą opon lub, co gorsza, nie robią tego wcale. Z najnowszego raportu internetowej porównywarki cen Skąpiec.pl wynika, że nie wszystkim jest to jednak obojętne. Serwis przyjrzał się preferencjom zakupowym Internautów dotyczącym wyboru opon letnich. Czym się kierujemy, szukając opon na miarę naszych potrzeb
Zaskoczeniem dla wielu może być, to że cena opon wcale nie ma fundamentalnego znaczenia. Owszem, zwracamy na nią uwagę, ale nie na dzień dobry. Chętnie za to przyglądamy się innym parametrom, które nie ma co ukrywać, są ważniejsze niż koszty. W raporcie przeczytamy, że podczas wyboru opon, największe znaczenie dla Internautów mają takie kwestie, jak: szerokość, sezon i producent. To właśnie z tych filtrów najczęściej korzystały w marcu osoby, które szukały opon za pośrednictwem serwisu. Użytkownicy zwracali również baczną uwagę na profil, rozmiar felgi, a także indeksy prędkość i nośności.

I swoje poszukiwania traktowali bardzo poważnie, bo te parametry analizowali drobiazgowo, co wskazuje na to, że tak naprawdę, by wybrać dobre opony letnie, trzeba zwrócić uwagę na konkrety. Jeżeli chodzi o szerokość opon to najpopularniejszą opcją było 205 milimetrów (ponad 25% wyborów), a na kolejnych pozycjach uplasowały się szerokości 195, 185 oraz 225 mm. W przypadku profilu opony Internauci najczęściej wybierali wariant 55 i 65, natomiast najbardziej popularnymi rozmiarami felg były: 15, 16 i 14 cali. Internauci, którzy zdecydowali się na skorzystanie z filtra „Indeks prędkości”, najchętniej zaznaczali opcję H – 210 km/h, z kolei najpopularniejszym wyborem wśród indeksów nośności było 91 (45% wszystkich wyborów).

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.