Przy okazji nietypowego testu AUDI RS5 CABRIOLET na lodowisku bombonierka w Łodzi, udzieliłem też wywiadu dla Radia Łódź związanego z tematyką RS5-tki na lodzie.

 

Otóż Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podjął inicjatywę by wprowadzić stały okres na użytkowanie opon zimowych od 1 listopada do 31 marca [opony od tego roku są elementem]. Ale czy sztywny termin to dobry wybór?

Oczywiście nie mam nic do samych opon zimowych ponieważ ich mieszanka i agresywna struktura znacząco poprawia trakcję, tym bardziej w testowanym Audi RS5 – rozmiar 275/30 R20… i to zimówki :)

 

 

WYWIAD UDZIELONY DLA RADIA ŁÓDŹ :

[ca_audio url_mp3=”http://www.moto-opinie.com/wp-content/uploads/2013/12/RŁ-992-4-grudzień-2013-13_24_41.mp3″ url_ogg=”” width=”622″ skin=”regular” align=”none”]

1 KOMENTARZ

  1. ciche opony

    Temat obowiązkowych opon pojawia się praktycznie każdego roku. Teraz prace podobno są zaawansowane, ale nic nie jest pewne, gdyż projekt nie jest jeszcze u Marszałek Sejmu. Jest też wiele wersji w mediach, które mówią, że obowiązkowa zmiana opon letnich na zimowe będzie miała miejsce od listopada, a inni piszą.,że od grudnia, a nawet stycznia. Ostatnio słyszałem dane, że ponad 90% kierowców zmienia opony na zimowe. Jednak wszyscy patrzą tylko na śnieg, a w tej kwestii chodzi także o temperaturę. Poniżej 7 stopni C opony letnie twardnieją i znacznie pogarszają swoje osiągi jak na przykład droga hamowania czy przyczepność. Zobaczymy co dalej z tego wyniknie i czy w ogóle zostanie to wprowadzone. Takie zapisku są już w wielu państwach.

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.