Majestatyczny, luksusowy, niesamowicie drogi… aż na usta ciśnie się Rolls-Royce! W Polsce jeździ ich zaledwie kilkadziesiąt, a każdy właściciel jest dobrze rozpoznawany.

 

Na bazie Rolls-Royce Ghost’a powstał model Wraith, który cechuje się najmocniejszym w historii marki silnikiem, jak i zabójczą ceną. Zacznijmy może od ceny 215000 funtów – lepiej jednak podawać w oryginalnej walucie gdyż podświadomie wygląda to znacznie lepiej, a jak już przełkniemy widmo ceny warto zwrócić uwagę na detale.

 

waith

 

Nowy Wraith waży aż 2360 kg oraz mierzy 5269 mm długości, 1947 mm szerokości i 1507 mm wysokości. Jednak pod maską znajduje się niesamowite monstrum podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V12 o pojemności 6.6-litra, rozwijający moc 633 KM oraz 799 Nm sprawia, że model ten rozpędza się do pierwszej setki w czasie 4,6 sekundy.

Za przeniesienie napędu odpowiada 8-biegowa skrzynia ZF, a prędkościomierz brutalnie ograniczono do 250 km/h.

 

moto-opinie.COM radzą : cóż… model ten rozpatruję jedynie w sferze marzeń, ponieważ szansa że kiedykolwiek na polskich drogach będzie podążał ten model jest znikoma. Choć kto wie, może za 25 lat na żółtych tablicach. Niewątpliwie jest to najszybszy model w gamie producenta, zapewne nie przystoi nim ścigać się, ale czasem liczy się snobizm i sama myśl że można…. Co mogę radzić – jedynie by zbierać do skarbonki albo dziś zagrać w lotto, ale może być mało.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.