Od czasu do czasu jak każdy mam przebłysk myśli, który niesie coś za sobą. Kilka miesięcy temu pisałem o tym jak utrudnić kradzież kołpaków [jej… dawno był ten ostatni przebłysk].

A kilka tygodni temu przyszedł mi do głowy patent na naklejkę rejestracyjną, fakt faktem o nim zapomniałem, ale dziś znów do mnie wrócił.

 

Ilu osobom zdarza się odprysk na przedniej szybie? Jest to dość popularne zjawisko i właśnie z takim przyszło mi się zmierzyć, niby odprysk niewielki, ale w polu widzenia – zapewne pierwsza kontrola i byłbym pozbawiony dowodu rejestracyjnego. Oczywiście można naprawiać, jednak w moim przypadku zrobił się pajączek i szyba kwalifikowała się do wymiany.

Nie jest to trudne zadanie, lecz więcej problemów miałem z…. naklejką rejestracyjną! Niestety jej struktura na dobrą sprawę nie pozwala by oderwać ją w całości i taki był zamysł gdy wprowadzono w kwietniu 1999 roku nowe tablice + naklejki.

 

Zirytowany całą sytuacją, musiałem udać się do wydziału komunikacji z wnioskiem o wyrobienie duplikatu, dużo papierów, trwało to około 2 tygodnie, więcej załatwiania niż to wszystko warte.

 

Dlatego pomyślałem czy by naklejki rejestracyjnej nie nakleić na drugą przezroczystą naklejkę, mniej więcej o zbliżonych wymiarach…

naklejka
Finalnie nie widać różnicy, a następnym razem przy wymianie szyby będzie znacznie prościej! A przede wszystkim zaoszczędzimy czas w kolejce w urzędzie komunikacji, oczekując na spotkanie z urzędniczką, która za wszelką cenę będzie chciała nam pokazać kto tu rządzi…

 

Dziś krótko, zwięźle i konkretnie!

4 komentarze

  1. Tomek

    Jak wymieniałem szybę to nie zawracałem sobie głowę naklejką. Panowie tak ją przełożyli, że nie widziałem różnicy. Jak to zrobili? Nie wiem, nie było mnie przy tym. Jak ktoś zawodowo się zajmuje wymianą szyb, to na pewno ma już to opanowane.

    Odpowiedz
  2. lubudubu

    przy dwukrotnej wymianie szyby w ciągu roku , przeklejenie naklejki miałem zawsze w pakiecie montażu a do takiego patentu zawsze może się przyczepić spostrzegawczy stróż prawa :)

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.