Wiele wskazuje na to, że nowy „hot hatch” Peugeota ? model 308 GTI wyposażony będzie w mocny jak na swój segment silnik generujący 250 KM mocy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po tym aucie?

 

Do internetu trafiły pierwsze, szpiegowskie zdjęcia Peugeota 308 GTI, który prawdopodobnie za niedługo pojawi się na rynku. Nie znamy póki co dokładnej specyfikacji samochodu, ale nieoficjalnie mówi się, że pod maską Peugeota zagości mocna, turbodoładowana jednostka napędowa zasilana benzyną.

 

308 gti

 

Samochód z pewnością nie będzie mógł pochwalić się lepszymi osiągami od Volkswagena Golfa z napędem na cztery koła, który oferuje kierowcom aż 300 KM mocy. Nieco słabszy silnik o mocy około 250 KM sprawi natomiast, że Peugeot 308 GTI może stanowić ciekawą alternatywę dla m.in. Kii pro cee’d. Oficjalna specyfikacja auta nie została ujawniona przez producenta, gdyż nie została do tej pory zaakceptowana. Spekuluje się jednak, że ostateczna moc jednostki napędowej ma oscylować w granicach 250 KM.

 

Mocniejszy silnik to naturalnie nie koniec modyfikacji Peugeota 308 GTI. Auto ma otrzymać m.in. nowe, sztywniejsze amortyzatory i sprężyny, znacznie bardziej utwardzone zawieszenie oraz przeprojektowane stabilizatory. Lepsze osiągi samochodu sprawiają, że auto będzie musiało zostać wyposażone w mocniejszy, sportowy układ hamulcowy oraz zmodyfikowany układ kierowniczy. Zabiegi te mają na celu gwarancję niezapomnianych wrażeń z jazdy. Od strony wizualnej całości charakteru nadadzą 19-calowe felgi wykonane ze stopów metali lekkich.

 

Co ciekawe Peugeot 308 GTI nie będzie najmocniejszym modelem w ofercie francuskiego koncernu. Pod względem osiągów wyprzedzać go będzie prawdopodobnie Peugeot 308 R, który otrzyma 1.6-litrową jednostkę napędową z oznaczeniem THP będącą w stanie generować aż 273 KM mocy, zaś maksymalny moment obrotowy wynosi 330 Nm. Silnik ten został zapożyczony z Peugeota RCZ R. Jeszcze do niedawna wiele wskazywało na to, że Peugeot 308 R nie ma zbyt dużych szans na trafienie do seryjnej produkcji, ale dziś jest to już niemal przesądzone. Nieoficjalnie mówi się, że francuski koncern prowadzi równoległe prace nad oboma modelami, ale jak jest naprawdę nie dowiemy się dopóki Peugeot nie potwierdzi oficjalnego stanowiska.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.