Zawsze byłem fanem i entuzjastą tego modelu, już od czasów gdy w internecie pojawiały się pierwsze szkice i jeszcze nie wierzyłem, że Peugeot zrobi tak odważny krok w tym segmencie.

rcz lift

Miałem okazję testować 2 odmiany : 2.0 HDI 163 KM i 1.6 THP 200 KM, w obu przypadkach czułem się jak ryba w wodzie, niesamowity design, dobre mimo że francuskie spasowanie, rasowe silniki w tym jeden oszczędny. Testując je miałem niezwykle dużo frajdy… ale to już 3 rok gdy model ten gości na rynku.

Peugeot postanowił nieco odświeżyć model i przeprowadził lekki lifting, jednak poza drobnymi zmianami w przedniej części nadwozia i kilu detalom w tylnej nie odkryłem znaczącej przebudowy.
W moim przekonaniu lifting ten trochę złagodził RCZ-a (o ile się to da) upodobniając go do pozostałych modeli w gamie lecz czuję pewien niedosyt… jednak w RCZ-cie THP wystarczy wcisnąć gaz by zapomnieć o tych dylematach…

RCZ nigdy nie był i nie będzie, hitem sprzedaży, ze względu na klasę jaką reprezentuje, ale dobrze uzupełnia gamę i może pełnoprawnie konkurować z Audi TT i pod tym podpisuję się w ciemno!

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.