30 letni inżynier BMW, który wykonywał rutynowe testy nowego modeli i8, niestety nie będzie tego dnia wspominał miło, ponieważ rozbił 357 konne unikatowe hybrydowe BMW [nazywane wcześniej BMW Concept Vision Efficient Dynamics].

 

W/g informacji policji niestety nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków  najpierw uderzył w środkową barierę, a następnie przeleciał w poprzek drogi przed przyjazdem do przystanku po drugiej stronie.

 

Nowe BMW i8 łączy w sobie 1.5-litrowy 3-cylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem rozwijający moc 231 KM i  320 Nm momentu obrotowego przekazywanego na tylne koła poprzez 6-biegową automatyczną skrzynią biegów i  silnik elektryczny o mocy 129 KM  i 250 Nm, przekazywanego na koła przednie za pośrednictwem dwustopniowej przekładni automatycznej.

Do pierwszej setki potrafi rozpędzić się w czasie 4,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 250 km / h.

 

 

Muszę przyznać, że jak na auto ekologiczne , osiągi są imponujące! Na dodatek, pierwsze 30 kilometrów można swobodnie pokonać na samych bateriach, a po wykorzystaniu całej energii, średnie zużycie paliwa oscylować ma wokół 3 l/100 km.

 

wypadek nowego bmw i8

 

Przynajmniej nie trzeba będzie oczekiwać na wyniki testów zderzeniowych EURO NCAP!

Nie ukrywam, że czekam na to auto gdy trafi do sieci dystrybucji ponieważ marka BMW pokazuje, że bycie „ECO” wcale nie musi być takie nudne.

 

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.