Jaka jest dopuszczalna prędkość na autostradzie w Polsce?!

Po zmianach jakie wprowadził ustawodawca 140 km/h, czyli na tle europejskim nie wyglądamy tak źle, acz do autostrad naszego zachodniego sąsiada daleko nam i wcale nie chodzi mi o gładkość asfaltu, a w głównej mierze na brak limitu prędkości na niektórych odcinkach.
Pewnie dlatego wszystkie testy niemieckiego AutoBilda mają tyle charakteru, gdyż zdjęcia ze wskazówką przekraczająca 200 km/h nie są niczym zaskakującym, a co najważniejsze zgodnym z prawem.
Ale w Polsce również możemy pokusić się o stwierdzenie, iż taka droga właśnie się rodzi  – otóż mowa oczywiście o odcinku autostrady A4, na którym to od niedawna policja po zmianie przepisów musi wykupić bilet. Taka zmiana ustawodawstwa spotkała się z kategoryczną reakcją lokalnej policji.
Która to nieformalnie podjęła decyzję o bojkotowaniu autostrady A4 – z jednej strony nie dziwię się, gdyż żaden z policjantów nie chce wykładać z własnej kieszeni za bilet, tym bardziej, że nie pracują w systemie prowizyjnym.

Czy jest ktoś nam w stanie zagrozić na A4?! Na chwilę obecną nie… Chyba, że policjanci ustawią się na wiadukcie przecinającym autostradę z fotoradarem przenośnym.

Cóż szkoda słów, nie tak dawno problem ten dotknął karetek pogotowia

1 KOMENTARZ

  1. Anonymous

    Czyli mam gdzie przetestować ojca Passata 2.0 benzynę :)
    Jechałem ostatnio A2 w kierunku Warszawy (tym nowym odcinkiem) czeszą jak cholera na kazdym kroku – Passat srebrny i Mondeo granatowe

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.