Elektryczne auta… świat idzie swoim trybem, budując małe pudełka z elektrycznym silnikiem od kosiarki…
Citroen C-Zero : moc około 80 KM
Toyota Prius : moc łączona około 100 KM
RIMAC : moc 1088 KM !!!!!!!!!!!!


Jak widać świat potrafi zadziwiać, a szczególnie Mate Rimac to 23-letni Chorwat, który utarł nosa wszystkim liczącym się producentom wozidełek elektronicznych, tworząc pojazd na miarę Jamesa Bonda!

Baaa ten samochód nie tylko ma konkurować z pseudo elektrycznymi zabaweczkami, ale z takimi samochodami jak Ferrari Enzo, czy Lamborghini Murcielago.
Dlaczego?
Otóż dzięki mocy 1088 KM i momencie obrotowym sięgającym bagatela 3800 Nm, auto to, potrafi się rozpędzić do 100 km/h w 2,8 sek ! A prędkość maksymalna ma wynosić około 305 km/h. Dla smaku dodam, że zasięg RIMAC – a ma wynosić teoretycznie 650 km. Przyznam, że te dane robią niesamowite wrażenie, chciałbym teraz zobaczyć minę dyrektorów takich producentów jak Citroen, Toyota, Renault – których auta osiągają maksymalnie około 100 km/h a ich zasięg, po wyłączeniu świateł, radia, klimatyzacji oscyluje w granicach 150 km..

rimac

Jedyne to czego się obawiam, to fakt, że ta piękna historia może pozostać jedynie na papierze i w głowie konstruktora, było już wiele zadziwiających konstrukcji, pełnych innowacji, ale tylko garść z nich doczekała się finalnej produkcji – mimo to życzę sukcesu – nie ma to jak utrzeć nosa gigantom !Dla smaku przedstawiam film – z pierwszej oficjalnej prezentacji tego superECO auta.
Tak to „COŚ” rzeczywiście jeździ ! Szkoda, że nie widać jak mknie 300 km/h!

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.