Gdy w niedzielę Robert Kubica i Maciej Baran zwyciężali w rajdzie Hiszpanii i automatycznie zapewniali sobie tytuł mistrzowski w klasie WRC2 FIA w swoim debiutanckim sezonie, byłem pod dużym wrażeniem.

 

Może dzięki temu tytułowi wielu osobom Robert i Maciej zamkną  buzie, ponieważ już nie mogłem słuchać tego diametralnego odwracania się od Kubicy i „dziwnego szeptania”.

Roberta przede wszystkim trzeba docenić za niezwykle mocny charakter i powrót do ścigania! Wiele osób stawiało na nim krzyżyk, przekreślając jego karierę…

 

Gratuluję mu jeszcze raz tego tytułu, jak również jego tacie Arturowi, który od najmłodszych lat wspierał Roberta w kartingu.

 

Dlatego dziś piszę trochę wspominkowo o moim spotkaniu z Robertem z tego co pamiętam w 1998 roku na torze kartingowym w Łodzi. W końcu to mój rówieśnik :)

Również dla mnie karting nie jest czymś obcym, do tej pory mam jeszcze gokarta w garażu. Może w końcu się przełamię i na przyszły sezon przygotuję sprzęt, by sobie przypomnieć jak to było jeszcze 7-10 lat temu.

 

KUBICA karting 3
Robert z Hołkiem i Wiślakiem
 
KUBICA karting 1
Wiadomo kto stanął na najwyższym podium – Hołek nr 3
 
KUBICA karting 2

Ostre cięcie!
 
KUBICA karting 4

Wiślak wręcza nagrody

 

moto-opinie.COM tym razem nie radzą, a wspominają : To był niezwykle cenny czas w kartingu, Robert umacniał swoją pozycję we włoskiej lidze gdzie został mistrzem Włoch i wicemistrzem Europy, wygrał też Monako Kart Cup.

Wtedy też nie zapomnę jak mój Tato Mirek który przez wiele lat związany był z kartingiem, mówił mi : „Zobaczysz że Robert będzie w F1” , nie wyobrażałem sobie tego, było to dla mnie abstrakcyjne [czasy Michaela Schumachera].

Jednak przejście do Formuły Renault 2000 Eurocup oraz debiut w 2003 roku w Formule 3 znacząco zmieniły moje postrzeganie! Fajnie sobie wspomnieć!

5 komentarzy

 1. Andas

  Super wspomnienie! Fajne zdjęcia Hołek też się poznał na przyszłym mistrzu, bo sobie też zdjęcia robił z Robertem :)

  Odpowiedz
 2. endriu

  To nie jest czasami hala w Krakowie na św. Wawrzyńca? Szkoda, że zamknęli ten tor, był najlepszy w mieście:)

  Odpowiedz
 3. Wiesław

  Gdyby Hołek wiedział, że Robercik będzie w stanie go zlać w przyszłości to by nie rozdawał tak uśmiechów jak Belmondo :D

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.