Przyznam, że od wielu lat interesuję się motoryzacją ale auto tej szwedzkiej marki wpadło w moje ręce niezwykle późno, hmm jakieś 2 lata temu..
Spędziłem weekend z SAABEM 9-5 i przyznaje, że zakochałem się w kilku elementach
1. Jakości wykończenia
2. Bajecznie wygodnych fotelach
3. Stacyjce umiejscowionej w nieco odmiennym miejscu

Jednak gdyby spojrzeć na to historycznie, sama marka również nie miała łatwo w 2009 perturbacje finansowe GM i pozbycie się marki, zmiana dystrybutora w Polsce i re-aranżacja sieci sprzedaży.
I gdy wszyscy myśleli, że już wszystko idzie w dobrym kierunku, nowy model 9-5 i kolejne projekty – krach! Ogłoszenie bankructwa, niestety nowy producent w spadku po GM dostał technologię ale nie na wyłączność, dzięki czemu General Motors w znacznym stopniu mogło ingerować i niczym rozkapryszona baletnica w każdej chwili powiedzieć nie. Tak się stało nie zgodzono się na udział Chińczyków przy dalszym etapie produkcji. W związku z czym ogłoszono bankructwo!

Dziś na stronie dystrybutora saab.pl (na szczęście nie zablokowanej przez anonymus) pojawił się komunikat wyjaśniający całą sytuację, wypominając o tym, że nadal istnieje iskierka nadziei na przetrwanie i pozyskanie firmy która przejęła by tą szwedzka markę.
Cóż pozostaje wierzyć, że te luksusowe modele jeszcze przez wiele alt będą sprzedawane w Polsce!

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.