Czy w motoryzacji istnieje jeszcze nisza? – raczej trudno o taki stan rzeczy, ale gdy brazylijski oddział Volkswagena zaprezentował VW MINI GOL-a wielu osobom zapaliła się iskierka w oku, ponieważ model ten był o 35% mniejszy od standardowego samochodu i przystosowany była dla karłów.

 Pomimo że ludzie z karłowatością jeżdżą na co dzień standardowymi samochodami po niewielkich przeróbkach, brazylijski Volkswagen postanowił stworzyć z myślą o nich specjalną wersję znanego na tamtejszym rynku modelu Gol.

 

Gol mierzy jedynie 2,2 m i jest przystosowany dla ludzi o wzroście nie większym niż 153 centymetrów wzrostu. Poza tym design Mini-Gola nie odbiega od standardowej wersji Volkswagena Gola. W środku zmieści się 5 karłów oraz ewentualnie mała walizka w bagażniku.

Minimalizm również objął silnik który dysponuje mocą 5,5 KM, można go rozpędzić do prędkości 27 km/h. Wszystko inne, takie jak siedzenia, deska rozdzielcza i zegary nie różnią się od oryginału, oprócz oczywiście skali. 

 

Volkswagen-Mini-Gol

 

 

Szkoda że do tej pory wyprodukowano tylko 2 prototypowe modele VW Mini-Gola, ponieważ na pewno znalazłby nabywców… Są one używane jako samochody pokazowe na imprezach motoryzacyjnych. Jeden z nich został wystawiony w Leisure Park Santa Catarina w Brazylii i jest jedną z największych atrakcji. 

Jedynie współczuję mechanikowi, który będzie musiał „dłubać” przy aucie :)

Jednak pomysł sam w sobie jest dobry, pozostają jedynie kwestie związane z dopuszczeniem do ruchu samochodu który nawet nie jest mikrocarem.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Karol

    Genialny pomysł, choć jest ich mało to na całym świecie potencjał jest! Ciekawe czy analizy statystyczne przeważyły, że marka tylko zdecydowała się na taką próbę?!

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.