Gdy ponad rok temu pisałem o restrykcyjnych procedurach jakie należy spełniać podczas tankowania gazu (Procedura tankowania gazu w/g przepisów), nawet nie zdawałem sobie sprawy, że na większości stacji są przestrzegane w 10-20% , może dlatego, że sam nie posiadam auta z instalacją gazową.

 

Po tym artykule zacząłem się zastanawiać, dlaczego tak restrykcyjne przepisy obowiązują dla „gazowników”, skoro przy stanowisku obok pan tankuje benzynę rozmawia przez telefon i pali e-fajkę.

Lobby paliwowe (mam tu na myśli w głównej mierze właścicieli stacji) bardzo narzekało na tą procedurę, ponieważ przy dużej rotacji pracowników stawała się niezwykle kosztowna – szkolenia pracowników i uzyskanie pozwolenia na tankowanie gazu.

Z drugiej strony, na pewno też jest to uciążliwe pod kątem czasowy, acz zapewne pierwszy aspekt miał priorytetowe znaczenie.

 

Co dalej ? – Minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister transportu Sławomir Nowak podpisali rozporządzenie umożliwiające polskim kierowcom samodzielne tankowanie LPG na stacjach paliw. Projekt wejdzie w życie 14 dni po publikacji w Dzienniku Ustaw.

 

moto-opinie.COM radzą: w wielu testach udowodniono, że instalacja gazowa nie jest bardziej niebezpieczna od pozostałych metod zasilania samochodów i w moim przekonaniu nowy zapis pozwoli na usprawnienie tankowania, bo patrząc na kierowców samochodów z instalacją gazową, mogli czuć się w pewien sposób jak inwalidzi, którzy muszą być wyręczani przy banalnej rzeczy….

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.