Na Genewskim Salonie Samochodowym możemy dowiedzieć się nie tylko o nowościach ze świata motoryzacyjnego, ale także o zakończeniu produkcji niektórych modeli.
W tym przypadku chodzi o zakończenie produkcji Seata Exeo. Producent z Półwyspu Iberyjskiego poinformował, iż ze względu na brak zamówień od dealerów jest zmuszony zakończyć produkcję. Wstrzymanie produkcji nastąpiło 4 miesiące temu.
exeo

Model Exeo był oparty na zmodyfikowanej poprzedniej generacji Audi A4 B7. Dla zachowania sportowego rodowodu Seata, wnętrze pojazdu przejęto z modelu A4 Cabrio. Rynek jednak szybko zweryfikował ten „odgrzewany kotlet”, auto nie zostało tak dobrze przyjęte niż zakładał producent. Auto średniej klasy hiszpańskiego producenta było produkowane na tej samej linii co Audi Q3, którego sprzedaż błyskawicznie rośnie.

Wiadomo także, że z roku na rok spada sprzedaż Seata Ibizy, czego odzwierciedleniem jest zwolnienie 400 pracowników. Ze wstępnych informacji wynika, że Exeo nie będzie miało następcy. Lukę po modelu mają wypełnić Seat Toledo (budowany na bazie Skody Rapid), a także Leon ST.

red. Maciej Rzepecki

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.