W ostatnich dniach stycznia flota Grupy Żywiec, która jest jedną z największych w Polsce, powiększyła się o nowe samochody. W ramach kontraktu Skoda przekazała 75 egzemplarzy modelu Rapid.
Jest to pierwszy w Polsce tak znaczny zakup tego kompaktowego samochodu do firmowej floty. Dla zabezpieczenia pełnej mobilności pracowników Grupy Żywiec przekazanie kluczyków odbyło się w salonie Skoda Auto Wimar w Warszawie.
skoda zywiec

Przekazane modele Rapida mają pod maską silnik 1.6 TDI o mocy 105 KM i wyposażenie na poziomie Ambition.

„Zastąpienie 75 pojazdów z obecnej floty Grupy Żywiec nowymi Skodami Rapid jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku, gdyż charakteryzują się one o ponad 10% niższą emisją dwutlenku węgla do atmosfery w stosunku do wycofywanych samochodów, jednocześnie nie ustępując ilością miejsca i pozostałymi parametrami technicznymi – tłumaczy Marcin Kryska, kierownik ds. rozwoju i zarządzania środkami transportu Grupy Żywiec.
„Czekamy z niecierpliwością na udostępnienie Skody Rapid w wersji GreenLine, ponieważ w ramach proekologicznej polityki flotowej Grupy Żywiec chcemy stale zmniejszać wpływ naszych samochodów na środowisko, również poprzez właściwy dobór modeli w naszej flocie – dodaje Kryska.

Mówi Tomasz Koter, kierownik zespołu sprzedaży flotowej Skoda: „Cieszymy się, że Grupa Żywiec powiększyła swój car-park o nowy segment samochodów, kontynuując przy tym współpracę ze Skodą. Jestem pewien, że kierowcy modeli Rapid będą użytkować je z satysfakcją, co stanie się bodźcem do kolejnych zakupów w przyszłości”.

Współpraca Grupy Żywiec i Skody rozpoczęła się w 2002 roku i obejmuje niemal pełną gamę modeli (m.in. proekologiczne Fabie GreenLine). Na polskich ulicach można obecnie spotkać ponad 1 200 samochodów tej marki jeżdżących w barwach jednego z największych producentów piwa w naszym kraju.

Skoda umacnia swoją pozycję lidera sprzedaży flotowej w Polsce. Według wstępnych danych CEPiK, marka zamknęła 2012 rok z udziałem rynkowym na poziomie 12,6% oraz 19 067 sztuk zarejestrowanych samochodów na firmy.
Źródło : Skoda Polska

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.