Oto pierwsze oficjalne zdjęcia modelu Skoda Rapid Spaceback. Światowa premiera odbędzie się we wrześniu podczas wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie.

Rapid Spaceback to element najważniejszej ofensywy produktowej w dotychczasowej historii Skoda Auto. Ten kompaktowy hatchback dzięki dynamicznej i świeżej stylistyce adresowany jest do młodych klientów, którzy szukają auta o przestronnym wnętrzu i wysokiej funkcjonalności, opracowanego zgodnie z zasadą Simply Clever.

Rapid Spaceback oferuje rozstaw osi 2602 mm. Producent chce zdobyć klientów m.in. dzięki możliwościom indywidualizacji samochodu pod kątem różnych preferencji. Na liście opcji występuje duży dach panoramiczny, który ciągnie się od przedniej aż do tylnej szyby i dzięki temu pasażerowie siedzący w środku mają niczym nieograniczony widok ku górze.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem stanowiącym element łączący się z dachem panoramicznym jest możliwość zamówienia przedłużonej szyby przyciemnianej tylnych drzwi, która sięga około 10 cm niżej niż normalnie.

Wnętrze samochodu jest dzięki temu lepiej naświetlone i potęguje wrażenie przestronności, a samo podróżowanie staje się jeszcze bardziej relaksujące dla pasażerów.

Dynamiczną sylwetkę Skody podkreśla dodatkowo czarny spojler nad tylną szybą.

Rapid Spaceback ma bagażnik oferujący standardowo 415 litrów pojemności, którą po złożeniu oparć tylnych foteli można zwiększyć do 1380 litrów.

W gamie jednostek napędowych mamy do wyboru cztery silniki benzynowe oraz dwa diesle, które oferują wachlarz mocy od 55 do 90kW.

Nowością debiutującą wraz z omawianym modelem Skody jest motor 1.6 TDI o mocy 66kW. W wersji GreenLine Skoda Rapid Spaceback z tym silnikiem spala według danych fabrycznych tylko około 3,8 l/100 km, co odpowiada średniej emisji CO2 na poziomie 99 g/km.

Na rynku polskim Skoda Rapid Spaceback ma zadebiutować w październiku bieżącego roku.

3 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.