Rozwój uterenowionych luksusowych kombi kwitnie w najlepsze i opiera się kryzysowi, było VOLVO V70, było AUDI A6 ALLROAD, którym dumnie po naszych drogach jeździ minister Drzewiecki… była również Skoda OCTAVIA SCOUT…

Teraz przyszła pora na nowe wcielenie czeskiego SUPERBa, producent deklaruje że będzie dostępny tylko w najbogatszej wersji ELEGANCE (zarówno sedan jak i kombi) z dodatkami wyposażenia zbliżającymi ten model do LAURIN&KLEMENT – tak by moc prestiżu połączyć z właściwościami terenowymi.

Auto zyskało zupełnie nowe body, na wzór AUDI A6 ALLROAD, 18-calowe felgi i podwyższone zawieszenie, dodatkowo wewnątrz klienci otrzymują tapicerkę skóra + alkantara i wstawki chromowe.

Do dyspozycji producent pozostawia 2 jednostki – najmocniejszego diesla 2.0 TDI 170 KM i benzynowy 3.6 260 KM.

Skoda-Superb-Scout

moto-opinie radzą :

Póki co oferta prezentuje się okazale, auta te są głównie przeznaczone dla osób które jak ognia unikają dużych SUV-ów a mieszkają na obrzeżach miasta gdzie napęd 4×4 jest wręcz potrzebny.
OCTAVIA SCOUT sprzedawała się całkiem dobrze, więc krok w kierunku bardziej luksusowego modelu był oczywisty,  tym bardziej, że technologia 4×4 w modelu SUPERB jest dostępna od pierwszego dnia produkcji!
Głównym aspketem przy wyborze może okazać się cena, w chwili obecnej ze wstępnych informacji wiadomo, że podstawowa wersja z silnikiem diesla ma kosztować blisko 37000 euro, a wersja z silnikiem benzynowym około 40000 euro.

Na pewno ceny te ulegną lekkiej korekcie na rynku polskim, gdyż za tę kwotę możemy kupić standardową odmianę.

Czy warto? Zawsze byłem fanem SUPERBA a szczególnie tego w odmianie 4×4!

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.