Dziś miałem niewątpliwą przyjemność spotkać się z jednym z najwybitniejszych światowych projektantów Tadeuszem Jelcem, który na zaproszenie firmy Jaguar zawitał w Łodzi.

Moje spotkanie nie trwało zbyt długo bo jedynie przez około kwadrans, ale przez ten czas, mieliśmy sposobność porozmawiać m.in. o przyszłości firmy i wizji projektowej.


Droga Tadeusza Jelca do Jaguara, nie była łatwa, ale pierwsze lata pracy na początku lat 90-tych szczególnie projektowanie ówczesnego XJ pokazały kunszt jego twórczości.
A czym różni się obecny XJ?
Rozmawiając, miałem przed oczami na stole – zdjęcie nowego modelu, który wychodzi poza kanony schematu i tradycyjności Jaguara i pokazuję w którym kierunku zmierza linia projektowa tej marki.
Na pytanie co dał mariaż z TATA MOTORS, otrzymałem odwiedź, że to był strzał w 10-tkę! Koncern TATA przekazał 1 mld dolarów na odświeżenie linii samochodów Jaguar i Land Rover, przy zachowaniu odrębności dla tej marki – dokładnie tłumacząć nie robił tego co wcześniej FORD czyli wnikał w firmę na każdym kroku.
Wywiad w pełnej skali już niedługo zostanie opublikowany na stronie.

3 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.