Mazda Motor Corporation przedstawi premierowo odświeżony model CX-9 w odsłonie na 2013 rok podczas Australian International Motor Show, które rozpocznie się w Sydney 18 października. Nowa Mazda CX-9 pojawi się w australijskich salonach sprzedaży jeszcze w tym roku.

Mazda CX-9 to crossover o sportowym wyglądzie z trzema rzędami foteli i rozwiązaniami technologicznymi z serii ?Zoom-Zoom?. W nowej odsłonie zachował mocne strony aktualnego modelu, czyli użytkowy charakter i dynamiczne osiągi, ale zastosowano w nim nowe elementy stylistyczne zgodne z filozofią designu Mazdy ?KODO ? Soul of Motion? (dusza ruchu) w przedniej i tylnej części nadwozia.

Wyposażenie wnętrza zyskało na jakości i wyrafinowaniu. System informacyjno-rozrywkowy obejmuje najnowszą wersję systemu audio, nawigacji i systemy rozpoznawania głosu bazujące na interfejsie użytkownika, który można obsługiwać intuicyjnie.

–>

Oprócz tego w nowej Mazdzie CX-9 zastosowano szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, takich jak: system ostrzegania o zatorach na drodze, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu oraz długie światła automatycznie przełączające się na światła mijania po wykryciu zbliżającego się pojazdu, które pomagają kierowcy w rozpoznawaniu i unikaniu zagrożeń.

mazda 9

Podobnie, jak aktualna wersja, nowa Mazda CX-9 w Australii będzie napędzana 3,7-litrowym silnikiem V6 współpracującym z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Australii potrwa od 19 do 28 października, a japoński producent pokaże na nim także nową Mazdę6 ? będzie to debiut tego modelu na Antypodach.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.