Nie będzie już niczego – słowa Krzysztofa Kononowicza w tej kwestii stają się niezwykle wymowne i ponadczasowe. Cóż kryzys szerzy się na całego i w najbliższym czasie z Polski znikną salony tej zacnej marki – TATA.

Sam nie wiem czy płakać, czy się śmiać, jak się zachować – nie ukrywam nigdy nie byłem entuzjastą tych samochodów – nawet w dniu premiery w Warszawie, gdy pierwszy raz zobaczyłem je na oczy, mogłem dotknąć, trzasnąć drzwiami, czy otworzyć bagażnik zrozumiałem, że „z g…. tortu nie zrobimy”.
Tandetne wykonanie, prowizoryczny montaż, jedyne co miało przyciągnąć to cena, acz i ta nie była, aż na tyle atrakcyjna by przyciągnąć rzesze klientów.
No cóż. Dziś do publicznej wiadomości podano że firma Marubeni Motor Polska podaje się do dymisji i rezygnuje ze sprzedaży tych aut.
Właściciele tych wynalazków nie muszą się bać – zgodnie z umową importer zobowiązuje się świadczyć usługi gwarancyjne i dostępność części  przez 3-lata od momentu wyjazdu ostatniego auta.

Zastanawia mnie jeszcze jedno – spadek utraty wartości. Statystycznie rzecz biorąc, również jak to było na przykładzie Ssangyonga wartość na rynku wtórnym drastycznie zmalała, a w tym przypadku biorąc tę markę, gdzie wartość aut już spadała nawet jak stały w salonie, powinna powstać nowa zakładka na allegro „ODDAM I DOPŁACĘ”…
Tyle szumu było z wejściem na rynek europejski najtańszego auta świata TATA NANO, lecz ten temat już nas nie dotyczy!

4 komentarze

  1. Anonymous

    ja byc sie nie cieszyl za bardzo, czym mniejsza konkurencja tym ceny dla klienta koncowego wyzsze….

    Odpowiedz
  2. Anonymous

    A ja kupiłem Tatę Indica 1.4 benzyna, jest ok. Nie kupicie w tej cenie auta z : ABS, wspomaganie kierownicy, 4x elektryczne szyby, klimatyzacja, światła przeciwmgielne, gwarancja 3 lata. Pali 6,7 litra na 100 km na trasie jadąc do 100km/h w trzy osoby z bagażem. Mam znajomego który miał wypadek takim modelem i lepiej wypadł niż skoda fabia. Bardzo dobre wzmocnienia w drzwiach, waga auta 1090 kg.

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.