Na rynku pojawia się coraz więcej nowych marek oferujących elektronikę, ja oczywiście skupiam się na tych które łączą się z motoryzacją jak Lenco, Dalco, Colorovo i …. :) No własnie tym razem podjąłem wyzwanie rzucone mi przez markę ALGA-GPS i niezwykle miłego prezesa tej firmy, który powiedział mi, że jeżeli sprzęt nie przypadnie mi do gustu to… no własnie tu poszedł dość mocny męski zakład!

 

Do porównania otrzymałem 3 sprzęty tej marki :

– ALGA Prima AN5050 HD BT TMC + Spliter TMC

– ALGA Prima AN5050 HD (26S-0111) + Kamera cofania.

– ALGA AN7004 ANDROID 1,2 GHz WIFI FM AV IN

 

Dlaczego taki wybór? Miałem możliwość sam w niego ingerować, więc chciałem sprawdzić urządzenie:

1) oparte na androidzie i z 7-mio calowym wyświetlaczem, nigdy nie miałem do czynienia z tak dużą navi

2) z kamerą cofania uznawane za producenta jak i testerów za super szybkie

3) z TMC – ta technologia w Polsce raczkuje, acz byłem ciekawy jak działa wzmacniacz sygnału, który ma w znaczący sposób podnieść jakoś odbieranych parametrów.

 

SONY DSC

 

Alga GPS cóż to ? Zagłębiłem się w historię i doczytałem, że marka rozpoczynała w Polsce od dystrybucji nawigacji Wayteq, a wraz z rozwojem postanowiła skupić się na produkcji własnych zestawów nawigacyjnych, oczywiście jak większość marek w … Chinach. Lecz podobno to Algę GPS ma cechować innowacyjność… pora bliżej przyjrzeć się tym urządzeniom.

 

 

No to zaczynamy konfrontację

Trzy egzemplarze będę porównywał ze sobą w każdym z wyznaczonych parametrów, w pierwszej kolejności skupię się na tym co otrzymujemy w zestawie.

W tej kategorii zestawy są do siebie bliźniaczo podobne i odróżniają je jedynie opcje dodatkowe jak kamera parkowania, czy trójnik TMC i ładowarka sieciowa w przypadku tabletu.

 

 

Parametry techniczne…

Teraz przyszła pora by zagłębić się nieco w parametrach tych urządzeń, choć niektóre informacje nie mówią mi za wiele, sprawdzę je najprościej – w działaniu, a dokładnie szybkości.

 

ALGA Prima AN5050 HD BT TMC

W pierwszym urządzeniu jakie trafiło w moje ręce, zastosowano procesor ARM ATLAS V 800MHz (dwurdzeniowy z DSP 250 MHz), z pamięcią operacyjną 128 MB DDR2, w/g zapewnień jest to jedna z szybszych nawigacji na rynku opartych na windowsie 6.0 CE.

Pamięć flash : 4 gb.

 

ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA

Model ten to jedna z droższych opcji oferowanych przez polskiego producenta, ponieważ kosztuje 599 zł, lecz w/g zapewnień zastosowany procesor dwurdzeniowy dual SiRF Atlas VI 800 MHz (z DSP 300 MHz) jest superszybki jak na nawigacje oparte na Windowsie CE. Dlatego zestawię go z systemem Automapa, który potrzebuje dość dużo zasobów aby płynnie działać.

Urządzenie wyposażono też w dwukrotnie większą pamieć RAM niż poprzednik [256 MB]. Moduł GPS  znajduje się zawsze w trybie gorącego startu (błyskawiczne odnajdywanie pozycji GPS po wyjściu ze stanu uśpienia).

Pamięć flash : 8 gb

 

ALGA AN7004 

Cóż android wymaga dość dobrych parametrów wewnętrznych aby działał płynnie, producent zastosował w nim Procesor Allwinner A13, Context A8 taktowany zegarem 1,2 GHz oraz 512 MB pamięci RAM.

Z tym procesorem nawigacje oparte na Windows 6.0 CE prawdopodobnie by fruwały, ponieważ dla nich tak mocny procesor nie jest konieczny.

Pamięć flash : 8 gb

 

podsumowanie techniczne: na papierze na pewno wygrywa model z AN7004 z androidem, lecz nie zapominajmy, że system ten wymaga znacznie więcej zasobów do działania. Nawigacja oparta na Windowsie CE ze słabszym procesorem, działa niezwykle płynnie nie odczuwam jakiś opóźnień czy zawieszeń.

Jednak model AB5050 HD BT to istny tytan pracy, działa fenomenalnie i już po pierwszych sekundach czuć że ma najlepszy procesor. Względem wydajności jest nawet szybszy od tego urządzenia opartego na procesorze 1.2 GHz , 512 MB RAM DDR3 z androidem.

Ważnym argumentem przy wyborze jest też pamięć flash urządzenia testowe posiadają 4 i 8 gb, powinno to w zupełności wystarczyć na zainstalowanie map, a jeśli będzie mało, można dokupić kartę micro SD – opcja 16 GB ultra speed to wydatek rzędu 60 zł.

 

 

Estetyka…

Trudno wybrzydzać, ale mimo wszystko jeśli mam długotrwale patrzyć na nawigację podczas jazdy oczekuję choć odrobiny polotu, wygląd jest dla mnie istotny. Acz poza samą estetyką, ważne znaczenie ma dla mnie jakość wykonania produktu, tym bardziej marki która na dobrą sprawę puka dopiero do polskich drzwi. Co oferuje?

 

ALGA Prima AN5050 HD BT TMC

Przy pierwszym rozpakowaniu rzuciła mi się w oczy faktura w stylu ciemnego frezowanego metalu, a na zewnątrz zastosowano plastikowo-metalową obwódkę – akurat ten element średnio mi przypadł do gustu.

Dobre wrażenie również pozostawia po sobie tylna część urządzenia, ponieważ faktura nacinanego plastiku fajnie się komponuje. Urządzenie jest płaskie poręczne, dobrze leży w dłoniach, a uchwyt do mocowania do szyby dość solidnie ją przytwierdza.

 

ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA

Ten model natomiast nie ma plastikowej obwódki względem poprzednika i cały wykonany jest z ciemnego stopu metalowego – fajnie to wygląda, tym bardziej że większość nawigacji dostępnych na rynku to 100% plastik.

Jest wyjście na kamerę parkowania, na słuchawki oraz kartę microSD, jak i gniazdo miniUSB, również do dyspozycji mamy rysik. Uchwyt do przytwierdzenia do szyby jest identyczny jak w poprzednim modelu.

 

ALGA AN7004 

Tak się cały czas zastanawiam ile w tym urządzeniu jest tableta, a ile nawigacji. Wizualnie nie różni się zbytnio od Samsunga Galaxy Tab, ponieważ frontalna część wykonana jest z błyszczącej powierzchni szklanej, z „oczkiem” kamery, [ z tyłu również jest „oczko”].

Jak w poprzednich zestawach posiada podobny układ gniazd.

 

podsumowanie estetyczne : od nawigacji można oczekiwać wiele, baa nawet należy! Rynek ten jest już na tyle szeroki, że spokojnie można przebierać w ofertach i poszukiwać idealnego modelu.

Najbardziej do gustu przypadł mi model ALGA Prima AN5050 HD+ KAMERA, który wykonano ze stopu o ciekawej fakturze, lepiej wygląda względem modelu ALGA Prima AN5050 HD BT TMC gdyż jest jednobarwny i posiada rysik.

Im bardziej przyglądam się wizualnie nawigacji ALGA AN7004 tym bardziej widzę w niej tablet z funkcją nawigacji.

O żadnym z tych 3 urządzeń nie mogę powiedzieć, że są słabej jakości, bo tak nie jest, sprawiają dobre wrażenie, nawet lepsze niż się spodziewałem, a tak jak już wspominałem model ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA to mój lider i niech tak już zostanie.

 

Pora odpalić…

Jedną z moich nawigacji jakie miałem do tej pory był Lark 50.2, skusiłem się ze względu na cenę, jednak od samego początku nie byłem przekonany, począwszy od spasowania urządzenia, a skończywszy na menu, które nie było zbyt intuicyjne i działało z dużym oporem. Ciekawy byłem jakie rozwiązanie zastosowano w produkcie Alga, co do androida byłem spokojny, najbardziej ciekawiły mnie produkty oparte na WINDOWS CE.

 

ALGA Prima AN5050 HD BT TMC , ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA

Tym razem oba te urządzenia zestawię w jednej grupie, ponieważ posiadają identyczną nakładkę na system Windows CE 6.0

Podział menu : GPS, Flash, Wideo, Muzyka, Bluetooth, Foto, E-book, Narzędzia, Ustawienia, Gry

Jednak najlepsza w tej nakładce jest wizualizacja i sposób poruszania się po menu, w linii poziomej, wszystkie ikony są duże i czytelne, przez co łatwo poruszać się po menu.

Ważną informacją dla wielu osób będzie też to, że w łatwy sposób możemy dostać się do serca urządzenia – windowsa, wystarczy z poziomu menu przejść jednym przyciskiem.

Prezentowane nawigacje, to już coś więcej niż tylko przeglądanie mapy podczas jazdy, ponieważ każdy znajdzie w niej coś dla siebie, w obu modelach możemy korzystać z przeglądarki internetowej i innych usług transmisji danych (np. usługi informowania o korkach i radarach) w oparciu o dostępny profil Bluetooth DUN.

Natomiast model z TMC ma znacznie lepszy wyświetlacz o wysokim kontraście i jasności z powłoką antyrefleksyjną, dzięki czemu, możemy spoglądać na nawigację pod większym kątem bez błyszczącego refleksu.

 

 

 

 

ALGA AN7004

Podobno android to przyszłość, większość telefonów oparta jest na tym systemie, więc dlaczego by w tej materii miały nie zaistnieć systemy nawigacyjne.

Po uruchomieniu sprzętu , gdy widzimy nakładkę startową trudno wydedukować że jest to android. Ekran główny pokazuje dużą ikonę od GPS, godzinę, dostęp do albumu, wideo. Z prawej strony ukryto ikony od ustawień, szybkiego włączenia Wifi, jak i menu.

Jeden klik w „menu” i witamy w androidzie, mamy do dyspozycji więcej ikon na jednej stronie ze względu na 7″ calowy wyświetlacz, ale nie odczuwam różnicy względem Samsugna Galaxy SII.

Do dyspozycji mamy wszystkie języki, więc zmieniłem z „defaultowego” angielskiego na polski i zacząłem przeglądać menu systemu operacyjnego Android 4.0.4. Cóż jest to typowy android, z dodatkowymi skrótami, dzięki którym możemy szybciej poruszać się między aplikacjami.

Ogólnie urządzenie budzi pozytywne emocje, acz przydałby się trochę większy kąt widzenia, ale ogólnie nie jest źle, tym bardziej jak pomyślę, że ten sprzęt kosztuje w detalu tylko 429 zł.

Dostępne aplikacje:
Odtwarzacz Wideo (pliki avi, mpg, 3gp)
Odtwarzacz Audio (pliki wav, mp3),
Przeglądarka Obrazów (pliki jpg, gif, png, tiff),
Czytnik E-Book’ów,
Kalkulator i wiele innych

 

 

 

 

podsumowanie funkcjonowania : moedele ALGA Prima AN5050 HD BT TMC, ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA bazują na tym samym oprogramowaniu, ale daję się wyczuć, że ten ostatni model dzięki mocniejszemu procesorowi i większej pamięci RAM działa sprawniej.

Natomiast model z TMC dzięki powłoce antyrefleksyjnej i wyższemu kontrastowi [to widać gołym okiem] jest znacznie lepszy.

W obu urządzeniach ekran 5″ ma tą samą rozdzielczość 800×480 px. Samo menu jest niezwykle czytelne, a przy tym posiada duże ikony, zrezygnowano z ustawienia ikon w formie siatki na rzecz poziomego menu, jednak dzięki temu zabiegowi wyświetlacz jest bardziej czytelny i można intuicyjnie obsługiwać.

Natomiast co do modelu opartego na androidzie… Dlaczego jest jeszcze tak mało nawigacji opartych na systemie android? Ponieważ przede wszystkim są potrzebne dość mocne podzespoły by android mógł płynnie chodzić.

Jednak największy problemem jest dobór odbiornika GPS, gdyż nie od dziś wiadomo, że android chętnie nie współpracuje z GPS.

 

Nawigowanie…

Z tymi urządzeniami jest trochę jak z telefonami, kiedyś służyły do dzwonienia, a dziś funkcja rozmowy jest tylko miłym bonusem do bogatego oprogramowania. W tych modelach również tak jest.

Oczywiście już na starcie mogę powiedzieć, że w tej kategorii moim cichym liderem jest model ALGA AN7004 oparty na androidzie ze względu na niezliczone funkcje i dostępne aplikacje. Jak wyglądają pozostałe urządzenia?

 

ALGA Prima AN5050 HD BT TMC, ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA

Specjalnie dla obu tych urządzeń odkopałem już dawno przeze mnie zapomnianą Automapę. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie doświadczyłem by ta aplikacja działała płynnie [ze względu na swoje rozbudowanie] i pewnie dlatego przesiadłem się na Tomtoma.

Więc co może lepiej sprawdzić urządzenie jak wymagająca aplikacja…

Od razu powiem, że faworytem w tej konfrontacji na papierze był model ALGA Prima AN5050 HD +KAMERA ze względu na „mocniejsze wnętrze”. W rzeczywistości okazało się, że gdybym nie miał mocniejszej odmiany zapewne powiedziałbym, że nawigacja z TMC działa bardzo dobrze, nawet płynnie, nie ścina się itd.

Jednak gdy włączyłem drugie urządzenie ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA dopiero poznałem prawdziwy smak działania Automapy, która podczas jazdy działała prawie tak płynnie jak Tomtom, który sam w sobie jest mało zasobożerną aplikacją.

 

 

 

 

ALGA AN7004

Mocno chwaliłem to urządzenie, ze względu na możliwości androida lecz Automapa dedykowana na androida chodziła porównywalnie do tej słabszej opcji. Natomiast zupełnie swobodnie możemy korzystać z google maps, jednak warunkiem jest możliwość podpięcia pod sieć – ja zrobiłem to w formie routera WIFI którym był mój telefon komórkowy.

Tak jak wspominałem, system android wraz ze sklepem google play dają nam prawie, że nieograniczone możliwości co do wyboru oprogramowania z jakiego chcemy korzystać, gdyby jeszcze wyświetlacz miał ciut lepszą jakość byłbym w 7-mym niebie.

 

 

 

 

podsumowanie działania nawigacji: faktycznie gdy producent mówił mi o tym jak szybki procesor ma ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA, myślałem że to czcze bajki.

Ale zgadzam się w 100%, to urządzenie może konkurować z takimi markami jak Tomtom, Blaupunkt, Goclever, czy Lark, a względem tych 2 ostatnich w moim przekonaniu przewyższa je w kwestii parametrów a co za tym idzie użytkowości.

ALGA Prima AN5050 HD BT TMC i ALGA AN7004 – w tym zestawieniu te urządzenia ulokowałbym na drugim miejscu, ponieważ są może trochę wolniejsze względem urządzenia ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA, jednak można z nich swobodnie korzystać i dam sobie rękę uciąć, że są szybsze od konkurencji z podobnej półki. Ta rywalizacja utwierdziła mnie, że owszem marka jest ważna, jednak liczą się też parametry techniczne…

 

Główne zalety :

Niby to tylko 3 urządzenia nawigacyjne, a każde z nich jest zgoła odmienne, dlatego postaram się wyselekcjonować esencję.

 

ALGA Prima AN5050 HD BT TMC

Niewątpliwie jedną z większych zalet tej nawigacji jest wyświetlacz – dobry kontrast i widoczność nawet podczas dużego nasłonecznienia, znacząco ułatwia korzystanie z tego urządzenia.

Ale rzeczą na której chciałbym się skupić to TMC czyli  technologią służącą dostarczeniu kierowcy informacji o ruchu na podstawie danych przesłanych falami radiowymi RDS.

 

Od grudnia 2010 roku w naszym kraju działają dwa konkurencyjne systemy informacji drogowych TMC. Pierwszy prowadzony przez Media Mobile (nadawcą jest RMF FM), oraz z drugi, którego operatorem jest CE-Traffic (nadawcą jest RadioZet).

Jednak standardowe anteny TMC wbudowane w urządzenie odbierają niezwykle mało sygnałów z nadajników, dlatego producent do tego zestawu załącza specjalny trójnik TMC dzięki któremu wzmocnimy sygnał podpinając nawigację pod antenę samochodową.

Tutaj w sprawdzeniu tego nie pomoże mi Automapa która nie obsługuje TMC a Navigon, w rzeczywistości na trasie Łódź – Siedlce, odebrałem jedną informację o możliwym wypadku w okolicach nowej warszawskiej obwodnicy za Pruszkowem – patent działa!

 

 

 

 

ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA

W tym zestawie na pewno największe wrażenie robi szybkość jak i płynność działania nawigacji, ale również fakt, że w fabrycznym zestawie posiadamy bezprzewodową kamerę parkowania.

Coraz bardziej staje się to modne, by do kompaktowych nawigacji dołączać kamery parkowania. Gdy ostatnio testowałem nawigację Goclever z kamerą, dobrze działała w ciągu dnia lecz wieczorem nie było już tak kolorowo i  to dosłownie.

W przypadku ALGA GPS kamera jest połączona z diodami IR – funkcja noktowizyjna (7 szt. diod LED umożliwiają widzenie w nocy), sprawdza się to dobrze, lecz by urządzenie działało poprawnie musimy je przylutować do obwodu światła cofania aby dostawało impuls prądowy. Niby zabawka, ale wielu kierowcom się przyda.

 

ALGA AN7004

Dla mnie był to tablet z funkcją nawigacji i właśnie to jest jego największa zaleta, ponieważ dzięki systemowi android, możemy na bieżąco sprawdzać pocztę, przeglądać internet [wifi] jak i ściągać z internetu gry, aplikacje, tapety czy filmy.

Na 7″ wyświetlaczu możemy spokojnie oglądać nasze ulubione klipy wideo. Urządzenie dodatkowo wyposażone zostało w transmiter FM. Możemy teraz przekazywać dźwięk z nawigacji (bądź odsłuchiwać treści multimedialne przez wbudowany zestaw audio w samochodzie).

 

podsumowanie mocnych stron : faktycznie, te 3 urządzenia są zgoła odmienne i każde nadaje się dla innego odbiorcy.

Cały czas myślałem, że TMC w Polsce nie działa, albo działa się to w marginalnym stopniu, jednak jak się okazało – komunikat do mnie spłynął i na warszawskiej obwodnicy rzeczywiście był na szczęście mały zator.

Natomiast jeśli przejdziemy do drugiej opcji, patent na nawigację z kamerą parkowania wydaje się być kuszący, gdyż jestto kolejna marka na rynku która oferująca takie połączenie. A tablet z funkcją navi? Andorid to przyszłość, a 7″ urządzenie to nie tylko navi, ale multimedialne centrum.

 

SZCZEGÓŁOWE DANE TECHNICZNE :

ALGA Prima AN5050 HD BT TMC [499 zł] : LINK

ALGA Prima AN5050 HD + KAMERA [599 zł] : LINK 

ALGA AN7004 [429 zł] : LINK

 

Długo się zastanawiałem na temat werdyktu, ponieważ miałem już okazję testować wiele systemów nawigacyjnych : Mio, Tomtom, Garmin, Navigon, Goclever, Lark i muszę przyznać, że choć marka ALGA GPS jest mało znana w Polsce, trudno mi tak na dobrą sprawę się do czegoś tak mocno przyczepić już nie mówiąc o dyskwalifikacji.

Owszem jedna mogłaby mieć lepszy wyświetlacz, a druga procesor, jednak to są już niuanse i prawa rynku, ponieważ ogólnie rzecz biorąc działają dobrze.

Bardzo przypadł mi do gustu tablet, z funkcją nawigacji, ponieważ tego zestawu inaczej nazwać nie można, jednak dla mnie 7″ na szybie to faktycznie trochę za dużo [auto kompaktowe], ale gdy pomyślę o tym, że mogę navi za chwilę przekształcić w biuro, mam dylemat.

Jednak po długim namyśle zrezygnowałbym z TMC i postawił na model : ALGA Prima AN5050 HD (26S-0111) z kamerą parkowania, ponieważ ma chyba najładniejszy design, fenomenalny procesor [działa niezwykle płynnie] ale również kamerę parkowania, która na co dzień najbardziej przydaje się.

 

Cóż Panie Prezesie, a propos zakładu! Sprzęt jest ok!!

 

Serdeczne podziękowania dla firmy ALGA GPS, za użyczenie sprzętu do testu.

17 komentarzy

 1. Kocpian

  Pierwszy raz słyszę o takiej marce, jednak wyznaję zasadę że nie warto płacić za marki, miałem goclevera, mantę i nie narzekałem. Więc pewnie i w tym przypadku jest podobnie. Jakbymi miał wybieraż też postawił bym na sprzęt z kamerą parkowania, przydatne.

  Odpowiedz
 2. Waldemar Florkowski

  Przyznaję się bez bicia! – byłem sceptycznie nastawiony, jak to z nowymi produktami na rynku, jednak dla mnie takie urządzenie jest wystarczające, fajnie jeszcze jakby mniejsza np 5 calowa navi była na androidzie.

  Odpowiedz
 3. Krasnow Piotr

  Chciałem powiedzieć, że ten tablet z funkcją navi jest mega tani, ale jak spojrzałem na allegro to sie przeraziłem, ponieważ to jest cenowy mercedes. Najtańsze tablety można kupić za 200 zł, fakt faktem z bebechami o wiele gorszymi.

  Odpowiedz
 4. Martix

  Chyba w tym zestawieniu najlepszy będzie tablet – najbardziej uniwersalny i pewnie też można pod niego podpiąć kamerę bezprzewodową.

  Odpowiedz
 5. Marek Jan

  Czy mógłby Pan powiedzieć jakie mapy obsługują jeszcze TMC bo nie mogłem znaleźć w sieci ?

  Odpowiedz
 6. zibi1953

  Z firmą ALGA w m. Gójsk zetknąłem się po raz pierwszy w 2010 r. Wtedy jeszcze oferowali nawigację Wayteq. Zakupiłem u nich 5-calowe urządzenie WayteQ X960 BT DUN, które pomyślnie użytkuję do chwili obecnej. Obiecano wtedy, że „wzbogacą” do niego soft m.in. o możliwość podpięcia bezprzewodowego routera wi-fi i korzystania z internetu. Niestety skończyło się na obiecankach, gdyż zajęli się swoim nowym „dzieckiem” czyli Algą.
  Teraz chwilowo testuję SmartGPS SG740 VR, ale wszystko wskazuje na to, że go odeślę do sprzedawcy, bo mnie zawiódł – konkretnie problem z działaniem wideorejestratora i wariacje z ustawianiem godziny systemowej.
  Na temat opisanych wyżej nawigacji sporo można poczytać na forum my-navia.pl w dziale im poświęconym. Generalnie dominują oceny pozytywne. Ja ze swojego Wayteq-a również jestem zadowolony, ale po wielu latach użytkowania różnych navi apetyt rośnie w miarę jedzenia.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 7. ALGA-GPS

  Przepraszamy zibi1953 za obiecanki z wifi. Od jakiegoś czasu ponownie pracujemy nad tym tematem. Jeśli przyniesie to efekty na pewno udostępnimy aktualizacje.

  Odpowiedz
 8. Kris

  AN7004 jest na androidzie. Szybkość pracy i uniwersalność czyni ją naprawdę udanym urządzeniem, Polecam

  Odpowiedz
 9. wiesiu

  od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem AN7004 i w końcu skończyły się moje problemy z dojechaniem do celu :) polecam w 100%

  Odpowiedz
 10. stefan

  syf nie nawigacja z dożywotnią aktualizacją ale czego? Aktualizacja badziewia samego oprogramowania w nawigacji które jest tak skomplikowane że nie wiadomo o co kamon.

  Odpowiedz
  • Przemek

   Kupiłem ALGĘ AN7004 z mapami Navitel na wschód z dożywotnią aktualizacją .
   Nie wiem, o co chodzi użytkownikowi „stefan”, jak się nie zna, to niech nie kupuje takich sprzętów, tylko tradycyjną mapę.
   Nawigacja naprawdę fajna, szybka i jakość też dobra.
   Kontakt z firmą ALGA naprawdę super, bdb doradztwo. Jak na razie nie mam zadnych zastrzeżeń do sprzętu, jak i do firmy.
   Polecam

   Odpowiedz
 11. Konrad

  Posiadam od blisko 2 lat nawigację ALGA Prima AN5050 HD BT TMC i jak do tej pory urządzenie działa bezproblemowo z różnymi mapami, oraz co ważne, wyświetlacz radzi sobie nawet w słoneczne dni. Wielki pozytyw należy się za podejście do klienta – profesjonalna obsługa i pomoc nawet długo po zakupie! Bez wahania polecam sklep ALGA-SHOP oraz użytkowany model nawigacji.

  Odpowiedz
 12. Romek

  Witam. Jestem od niedawna użytkownikiem nawigacji ALGA AN57,Quad-Core, WIFI BT.
  Nawigacja jest na androidzie. Bardzo szybko łapie satelity. Android chodzi płynnie, a co najważniejsze nawigacja działa z kamerą cofania. Ekran mógłby mieć trochę lepszą rozdzielczość i kąty widzenia. Wielki pozytyw dla sprzedającego ALGA-SHOP, świetny kontakt e-mailowy jak i telefoniczny.

  Odpowiedz
 13. Janusz

  Urządzenie wprawdzie otrzymałem niedawno, krótki test pozwolił mi jak dotąd stwierdzić że to działa (AN 7056) i to bez problemów. Na uwagę jednak zasługuje szybka reakcja i kontakt telefoniczny ze strony firmy oraz skuteczny (dla laika) instruktaż pierwszych kroków. Co do sprzętu – optymalny wybór w tej klasie – przyzwoita jakość za oferowaną cenę. „Chodzi” to sprawnie pod WIN CE i nawet szybko – a o to chodzi ciągle spieszącemu się użytkownikowi. POLECAM.

  Odpowiedz
 14. wida

  Dzień dobry. Czy jest jakiś test nawigacji Alga moto next? Czy są użytkownicy tego modelu i mogli by się podzielić opiniami?

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.