Do niedawna [9.06.2012] mieliśmy „promocję” na rozmowę przez telefon w trakcie jazdy samochodem 100 zł i bez punktów jakoś bardzo nie uderzało nas po kieszeni.

Ale gdy zmianie uległa stawka na 200 zł i 5 punktów karnych, rozmowa podczas jazdy już nie była taka miła – oczywiście nadal jest to wykroczenie.

Oczywiście w pewien sposób sobie żartuję, jednak bardziej niż mandat dociera do mnie kwestia, że trzymając telefon podczas jazdy mamy bardzo ograniczone ruchy, prawą ręką włączamy kierunkowskaz, lewą ręką zmieniamy biegi, a często nasze zachowania nie są zbytnio skoordynowane – to chyba najdelikatniejsze słowo jakiego można użyć.

 

 

Sprawdźmy…

Tym razem do dyspozycji otrzymałem sprzęt dobrze znanej marki Jabra – model TOUR , czyli sprzęt który kosztuje mniej więcej 225-250 zł i według zapewnień dystrybutora mam być z niego w 100% usatysfakcjonowany. Sprawdźmy!

opakowanie Jabra Tour

 

Co w zestawie…

Zestaw zapakowany jest w gustowne pudełko, zawiera urządzenie JABRA TOUR, kabel USB, ładowarkę samochodową z USB oraz dokumenty, czyli to co najpotrzebniejsze.

 

 

Pierwsze spojrzenie…

Po wciśnięciu przycisku ON, lektor przywitał mnie słowami WELCOME, aby usłyszeć w głośniku WITAM, należy wejść na stronę dystrybutora i pobrać ten PLIK, który spolszczy nam sprzęt. Instalacja jest bajecznie prosta i ogranicza się jedynie do ściągnięcia pliku, podłączenia urządzenia pod komputer i instalacji – po mniej więcej 20 sekundach z głośnika dobiega WITAM itd…

instalowanie oprogramowania JABRA

Za ponad 200 zł należy oczekiwać, że sprzęt będzie dobrej, jak nie bardzo dobrej jakości, w przypadku modelu TOUR, trudno mówić o słabej jakości, ponieważ plastiki zastosowane do stworzenia tego modelu są dobre, urządzenie spasowano bardzo dobrze i nie sprawia wrażenia jak tańsze zamienniki, że za chwilę się rozleci.

Metalowy klips wygląda niezwykle solidnie i dobrze mocuje urządzenie do daszku przeciwsłonecznego.

Jabra Tour

 

Obsługa…

Urządzenie nie wymaga korzystania z instrukcji obsługi ponieważ po przełączeniu w tryb ON jesteśmy prowadzeni za rękę, głosy lektora instruują nas krok po kroku. Dodatkowo w głośniku możemy usłyszeć informację na temat stanu baterii, a także tego kto dzwoni.

Sami również możemy wypowiadać komendy aby móc się komunikować z urządzeniem, ale nie ukrywam należy to robić głośno i wyraźnie aby później nie było kwiatków :)

działanie Jabra Tour

 

Parowanie…

Do dyspozycji miałem Samsunga Galaxy S II i S IV oraz starszą Nokię E52 i z żadnym z tych modeli nie było najmniejszego problemu podczas próby parowania i co najważniejsze JABRA TOUR nie wymaga wpisywania kodu PIN, dzięki czemu jeszcze szybciej połączymy się z telefonem.

 

 

Ciekawostki…

Producent chwali się, że głośnik w tym urządzeniu ma moc 3W i w praktyce słychać to bardzo podczas próby w aucie rzeczywiście głos rozchodził się donośnie po kabinie, a maksymalna głośność była aż nadto przesadna.

Również dźwięk HD miał być w tym urządzeniu czymś spektakularnym, nie znam się na tym aż tak bardzo jednak mogę świadomie powiedzieć, że rozmowa była „czysta” i nie były słyszalne nadmierne szumy.

Sprzęt w/g zapewnień wytrzymuje do 20 godzin rozmów i do 40 dni czasu czuwania – przyznam, że jeszcze nie minęło 40 dni jak go posiadam i nadal mam około 50% baterii więc jak dobrze pójdzie zbliżę się do tych parametrów.

 

 

DANE TECHNICZNE
Łączność
Technologia łączności bezprzewodowej: Bluetooth
Obsługuje łączność? bezprzewodową Bluetooth
Wersja Bluetooth: 3.0
Obsługuje Bluetooth? 3.0
AVRCP: Nie
To urządzenie nie obsługuje funkcji AVRCP, co oznacza, że nie możesz sterować odtwarzaniem muzyki bezpośrednio z urządzenia
Automatyczne parowanie: Tak
Funkcja automatycznego parowania oznacza, że urządzenie automatycznie dokonuje parowania z urządzeniami Bluetooth? obsługującymi tę funkcję
Głośniki
Charakterystyka częstotliwościowa: Szerokopasmowy
Głośniki z charakterystyką częstotliwościową dźwięku szerokopasmowego/HD umożliwiają realistyczne odtwarzanie ludzkiego głosu za pośrednictwem zoptymalizowanych linii cyfrowych takich, jak telefonia IP czy systemy Unified Communications
Cyfrowe przetwarzanie sygnału: Tak
Cyfrowe przetwarzanie sygnału (Digital Signal Processing, DSP) to technologia, która cyfrowo optymalizuje głos i muzykę oraz redukuje efekt echa
Mikrofon
Typ mikrofonu: Ultra noise cancel
Typ mikrofonu lub typy mikrofonów w urządzeniu
Czułość mikrofonu: Wysoka (E-HS)
Wysoka czułość mikrofonu (HS) oznacza, że dany mikrofon oferuje najwyższą głośność nadawania dźwięku. To rozwiązanie jest często stosowane z telefonami, w przypadku których nadawany dźwięk jest bardzo cichy; można je łączyć bezpośrednio z telefonem, dzięki czemu nie potrzeba wzmacniacza
Funkcja wyciszania: Tak
Wyciszenie umożliwia wyłączenie/włączenie mikrofonu bezpośrednio w urządzeniu
Akumulator i zasilanie
Czas rozmów: Do 20 godzin
Do 20 godzin
Czas czuwania: Do 1440godz.
Czas czuwania to maksymalny czas, przez jaki urządzenie może być włączone
Wskaźnik stanu akumulatora/baterii: Charge alert
Widoczny wskaźnik stanu akumulatora
Konstrukcja
Sposób noszenia: VisorClip
Sposób noszenia odnosi się do różnych sposobów noszenia produktu
Długość: 102mm
Długość produktu w milimetrach
Szerokość: 83mm
Szerokość produktu w milimetrach
Głębokość: 33mm
Głębokość produktu w milimetrach
Zdalna obsługa połączeń
Cyfrowe przetwarzanie sygnału: Tak
Cyfrowe przetwarzanie sygnału (Digital Signal Processing, DSP) to technologia, która cyfrowo optymalizuje głos i muzykę oraz redukuje efekt echa

 

 

moto-opinie.COM radzą : oczywiście nie jest to Mercedes za 700000 zł, a urządzenia raptem za niewiele więcej jak 200 zł, dlatego też nie ma co od niego wymagać niestworzonych rzeczy ale… działa niezwykle intuicyjnie i za to należy się największy plus ponieważ nie potrzeba do obsługi tego sprzętu żadnej instrukcji obsługi. Dźwięk jak na zestaw tej klasy jest niezwykle czysty, a urządzenie samo w sobie wygląda gustownie, gdyby jednak było troszkę bardziej kompaktowe… ale wtedy zastosowano by znacznie mniejszy głośnik. Za mniej więcej 225 zł jest to dobry produkt, marki która na dobre zadomowiła się w Polsce.

 

Szukasz zestawu Jabra? – KUP NAJTANIEJ

10 komentarzy

 1. Anna

  Ja nadal jeżdżę bez zestawu i zazwyczaj zjeżdżam w boczną uliczkę jak mam jakąś ważną rozmowę telefoniczną.

  Odpowiedz
 2. Waldemar Florkowski

  Ale ten manewr może być dość trudny na autostradzie, gdzie zjazdy na MOP mamy średnio co 20 km :)

  Odpowiedz
 3. Michał

  Dosyć kiepsko działa możliwość odebrania przychodzącego połączenia. Czasami trzeba się nie źle natrudzić aby urządzenie załapało.

  Odpowiedz
 4. Justyna

  Mam problem z wybieraniem głosowym. Po wciśnięciu przycisku wybierania głosowego na telefonie widnieje ciągle napis – inicjowanie, przez co nie mogę wybrać głosowo połączenia. Może ktoś pomóc?

  Odpowiedz
  • Kazimierz

   Jabra Tur nie posiada funkcj wybierania numerów głosowo.Nalerzy telefonem wybrać rządany numer a wtedy automatycznie zostanie połączenie na zestaw głośno mówiący.W iformacji podają nieprawdę.

   Odpowiedz
   • Marek

    Nie prawda. Wybieram głosem rozmówcę z moich kontaktów. Mogę również wysłać SMS, którego treść „podyktuję”. Niestety, nie z każdego aparatu: Samsung J3 – tak, Nokia 3 – nie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.