Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Środowiska, Toyota Motor Europe (TME) po raz kolejny została liderem europejskiego rynku motoryzacyjnego pod względem najniższej średniej emisji CO2.
toyota co2

Samochody koncernu w Europie mają średnią emisję na poziomie zaledwie 109,3 g/km, co oznacza obniżenie przez firmę emisji o 3 g/km względem 2010 roku. Już dziś samochody Toyoty w Europie wyróżniają się średnią emisją CO2 aż o 19 g/km niższą, niż wynosi cel Komisji Europejskiej.

Najnowszy raport Komisji zostanie wykorzystany jako narzędzie ustanawiania celów emisji CO2 dla każdego z producentów na kolejne lata. Ranking za 2011 rok bazuje na 65% samochodów o najniższej emisji CO2, sprzedanych przez każdego z producentów na terenie Europy.

Obliczenia prowadzone w oparciu o 100% europejskiej sprzedaży każdego z producentów zostaną wprowadzone w życie w 2015 roku. Toyota Motor Europe już dziś wypełnia limity, które zostały określone dla firmy na 2015 rok.

Jak wynika z raportu, Toyota produkuje samochody o najniższej emisji CO2 w Europie. Raport docenia także rozwój oferty pojazdów wykorzystujących pełny napęd hybrydowy, które pozwalają firmie w szybkim tempie obniżać emisję. Toyota ma w Europie największy udział modeli o emisji poniżej 100 g/km (7 modeli, w tym aż 5 z emisją poniżej 90 g/km).

Podczas gdy raport Komisji Europejskiej odnosi się do 2011 roku, w 2012 roku Toyota sprzedała w Europie 95 tys. samochodów hybrydowych, co daje aż 62-procentowy wzrost względem roku ubiegłego.

Producent o najniższej średniej emisji CO2 w Niemczech
Najnowsze opracowane Kraftfahrt-Bundesamt, Federalnego Urzędu Transportu Motoryzacyjnego w Niemczech, wyróżniło Toyotę Deutschland jako producenta o najniższej emisji CO2. W 2012 roku emisja Toyoty w Niemczech została obniżona o 4%, do 127,3 g/km.
Źródło: Toyota

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.