Utrzymanie auta należy do kosztownych inwestycji. Jeśli zdecydujemy się na zakup samochodu, musimy liczyć się z wydatkami na benzynę, przeglądy, naprawy, zakup zimowych opon oraz z innymi dodatkowymi opłatami. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób szuka oszczędności, np. przy wyborze ubezpieczenia. Jak zmniejszyć koszt ubezpieczenia samochodu?

 

 

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwalają osiągnąć ten cel. Przy wyborze OC warto zapoznać się z jak największą ilością dostępnych ofert. Wysokość składki OC wyznaczana jest na podstawie bardzo wielu różnych czynników, a każdy ubezpieczyciel sam ustala, które z nich są najważniejsze. Jeśli sprawdzimy wiele ofert, przekonamy się, że często różnią się one między sobą pod wzgledem opłat. Konkurencja jest spora, więc firmy ubezpieczeniowe starają się tworzyć korzystne oferty, które przyciągną klientów.

 

Warto też zwrócić uwagę na konkretne zniżki, które może oferować ubezpieczyciel. Wynikają one przede wszystkim z długiej bezszkodowej jazdy, ale zdarza się także, że możemy dostać upust ze względu na wiek lub fakt posiadania dzieci (co wynika z założenia, że osoby, które mają małe dzieci, zazwyczaj prowadzą ostrożniej).

 

 

Jeśli należymy do grupy początkujących kierowców, którzy nie mają doświadczenia i nie mogą wykazać się długim okresem bezszkodowej jazdy, możemy zastosować inny sposób i zdecydować się na współwłasność. Gdy pojazd ma dwóch właścicieli, ubezpieczyciel uwzględni przy obliczaniu składki zniżki dla obu.

 

Przy wyborze autocasco warto zdecydować się na tego tego samego ubezpieczyciela, od którego wykupiliśmy OC, ponieważ zazwyczaj te dwa ubezpieczenia są najtańsze w pakiecie. Oczywiście możemy zawsze ograniczyć zakres AC, ale nie warto z tym przesadzać. W końcu ubezpieczenie ma nam przede wszystkim zapewnić poczucie bezpieczeństwa na drodze.

 

Innym sposobem na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia jest wykupienie polis w banku, z którego korzystamy. Coraz więcej banków proponuje usługi z tego zakresu.

1 KOMENTARZ

  1. Artur

    Uważam, że dobrym rozwiązaniem jest udanie się do takiej agencji, która dysponuje możliwie szeroką ofertą. Ja korzystałem ostatnio z Panda Ubezpieczenia w Warszawie, dzięki czemu udało mi się wybrać optymalną ofertę polisy.

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.