Ostatnie działania naszych służb mundurowych nie należały do najtrafniejszych jednak policja z województwa świętokrzyskiego wpadła na zaskakująca akcję, która miała obudzić kierowców!
W miejscowości Potok zainscenizowano wypadek – ustawiono leciwego rozbitego Opla Astrę, na którym w zmyślny sposób położono drzewo które miało odzwierciedlać wypadek i wewnątrz posadzono ucharakteryzowanego mężczyznę.

wypadek policja

Efekt? Zatrzymało się ponad 200 kierowców by udzielić kierowcy pierwszej pomocy, a blisko 80 pojechało bez zatrzymywania się… choć ich postój kilkaset metrów dalej wymusiła policja, która próbowała uświadomić że w Polsce jest obowiązek udzielenia pierwszej pomocy! Za której brak nie tyle grozi mandat co 3 lata pozbawienia wolności.
Przyznam, że to chyba jedna z najbardziej trafnych akcji przygotowanych przez policję w ostatnim czasie, po tym jak czarne punkty okazały się bublem, który nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa, ta jednorazowa akcja trwająca blisko 3h zapewne dała wielu osobom do myślenia. BRAWO!

3 komentarze

  1. Andrew

    Nareszcie, jakaś akcja z pomysłem , a nie durne kontrole drogowe które mają tylko uderzać po kiszeniach!

    Odpowiedz
  2. Marek Poznań

    W końcu ktoś ruszył porządnie głową, mam nadzieję, że takie symulacje będa robione również w innych województwach bo panująca znieczulica zniechęca do wszystkiego!

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.