Volvo S60 Polestar Concept wyposażono we wzmocniony rzędowy 6-cylindrowy silnik T6 napędzający cztery koła za pośrednictwem układu Haldex. Ten ponad 500-konny samochód jest pokazem możliwości szwedzkiego producenta, a zarazem zapowiedzią zacieśnienia współpracy Volvo i Polestar.
Jak zapowiada koncern, Volvo S60 Polestar Concept prowadzi się jak samochód wyścigowy przystosowany do ruchu drogowego. Benzynowy, turbodoładowany sześciocylindrowy silnik rzędowy T6 został zapożyczony z najmocniejszych, produkcyjnych modeli Volvo.
polestar

Na potrzeby auta koncepcyjnego moc tej jednostki podniesiono z 304 na 508 KM, a moment obrotowy z 440 na 575 Nm. Za przeniesienie napędu odpowiada układ Haldex piątej generacji.

Sportowe, obniżone zawieszenie dostarczył Ohlins (producent doskonale znany w branży wyścigowej i rajdowej). Nadwozie poszerzono i obniżono, w zmyślą o obniżeniu środka ciężkości. Pojazd osadzono na niskoprofilowych 19-calowych kołach (265/35/19) wyposażonych w kute obręcze dedykowane wyłącznie temu egzemplarzowi.

Za ich filigranowymi szprychami można dostrzec ogromne tarcze hamulcowe wyposażone w zaciski rodem z toru wyścigowego.

„Volvo S60 Polestar Concept to najszybszy samochód koncepcyjny w historii Volvo – mówi z dumą Christian Dahl, założyciel i szef firmy Polestar.

„Podeszliśmy do tego projektu, używając produkcyjny model Volvo S60 jako platformy do stworzenia samochodu wyścigowego – wyjaśnia Jan Andersson, główny inżynier firmy Polestar.

Zapytany o opinię, Robert Dahlgren, kierowca wyścigowy Volvo Polestar mówi: „To zdecydowanie najbardziej imponujące drogowe Volvo, jakie prowadziłem. I muszę powiedzieć, że nadal czuć w nim oryginalnego ducha Volvo”.

Polestar jest partnerem Volvo od 1996 roku, oferując części i usługi tuningowe dla modeli produkcyjnych. Pakiet tuningujący Polestar można zakupić i wgrać do nowego lub używanego Volvo u każdego dealera marki. Są nim objęte m.in. silniki D3, D4, D5, T4, T5 i T6 (w zależności od modelu). Przyrost mocy i momentu obrotowego poprawia osiągi samochodu, jednocześnie nie podnosząc spalania.

Nowe samochody Volvo poddane tuningowi Polestar są objęte pełną gwarancją mechaniczną.
Źródło : Volvo

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.