Ciepło, wakacje, rozprężenie…. więc warto też pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, które przydadzą się każdemu kierowcy, przed czy też w trakcie wakacyjnego wyjazdu. 

1. Bezpieczeństwo – w tym roku zachęcam do maksymalnie przepisowej jazdy, zarówno dla poprawy bezpieczeństwa, ale również by utrzeć nosa łatającym budżet, może to lepiej dotrze.

2. Bagaże – wiele razy się o tym wypowiadałem, ale warto wspomnieć o tym, że ułożenie bagaży może mieć ważne nawet dla życia znaczenie!

3. Tankowanie – ceny paliw są i tak niższe niż w zeszłym roku, ale jeśli jedziemy do kurortów nadmorskich tankujmy wcześniej, zaoszczędzimy czasu i przede wszystkim pieniędzy.

4. Butelka wody – skwar spiekota i awaria na autostradzie, to najbliższego sklepu 40 km, wydaje mi się, że wystarczająco nakreśliłem temat.

5. Klimatyzacja – nawet jeśli nie jesteśmy od niej uzależnieni korzystajmy nawet w minimalnej formie, ponieważ znacząco poprawia samopoczucie i świeżość.

6. Stan auta – czasy gdy sztorcowa 13/17, wkrętak płaski i klucz do świec wystarczały dawno minęły, ale jeśli wiemy, że z naszym autem jest coś nie tak, poświęcmy mu kilka chwil.

7. Aspekty prawne – pamiętajmy że np. że Ukraina nie należy do Unii, we Francji trzeba mieć obowiązkowo jednorazowy alkomat, na pewno znacząco to ułatwi podróż i zaoszczędzi czasu.

8. Czas – pamiętajmy, żeby nie wyjeżdżać z Jastarni/Juraty w niedzielę o 18:00, ponieważ identyczną wizję będzie miało 400 innych wczasowiczów

9. Nawigacja – każdy z nas jest najlepszym kierowcą i wie najlepiej, jednak przenośnie urządzenie nawigacyjne pomoże szczególnie w tych miastach, w których trwają remonty, przebudowy, czy okolicznościowo zdarzają się wypadki.

10 – miłego odpoczynku!! :)

 

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.