„Pan Roman” i cała Łódź już drży słysząc to imię !
To taki pewien mieszkaniec tego miasta, który nie potrafi wyjść z domu bez swojego ukochanego aparatu, jeden robi zdjęcia przyrody, drugi architektury, a Pan Roman upodobał sobie robienie zdjęć samochodom i kierowcom.
Nie byłoby w tym nic złego gdyby te zdjęcia  były tylko do wiadomości i użytku Pana Romana, ale niestety tak nie jest.

Otóż  Pan, postanowił spełnić swój ponad-obywatelski obowiązek i skupić się na realizacji zadania o kryptonimie 3 x D (donosić, donosić, donosić)


Nie fotografuje przypadkowych samochodów/kierowców, a jedynie tych którzy popełniają wykroczenie, które łatwo jest udowodnić, więc wśród zdjęć wykonanych przez społecznika, są źle zaparkowane samochody, kierowcy rozmawiający przez telefon, osoby które zapomną włączyć świateł – a wszystko to skrupulatnie zapisane na karcie pamięci jego aparatu.


I jego codzienna wizyta w Komendzie w Łodzi w sekcji ruchu drogowego nie jest już niczym nadzwyczajnym, zna go tam już prawie każdy i nie wiem czy to powód do dumy.
Obywatelska skarga, jest prawnie udokumentowana, więc dziwne zdjęcie – również jest dowodem, za co kierowca zostanie wezwany do jednostki Policji, celem wyjaśnienia zdarzenia oraz – wymierzenie kary grzywny !
Tak się zastanawiam, czy starszy Pan Roman nie powinien chodzić po Łodzi w kamizelce kuloodpornej?!
Bo nie chciałbym zobaczyć konfrontacji fotografa, z rozwścieczonym użytkownikiem ruchu

A oto jedno z dzieł wykonanych przez dzielnego starszego Pana – tzw. kumulacja !
Za jednym zamachem udało mu się uchwycić więcej samochodów, a ciekawym podkreślenia jest fakt – że to parking przy jednym z Sądów Łódzkich!


Dotarła do mnie ostatnio wiadomość, że Pan Roman zaopatrzył się w nowy aparat lepszej jakości (cóż akcje jednego z marketu – cała Polska kupuje bez Vatu – przyciągają).


Póki co uśmiecham się bo w skrzynce – na szczęście nic z komendy nie otrzymałem, ale ten chodzący fotoradar, potrafi rozwścieczyć nie jednego użytkownika ruchu – średnio 20 razy w tygodniu !


Życzę szybkiego rozładowania baterii i pęknięcia obiektywu – pozdrawiam !

1 KOMENTARZ

  1. Anonymous

    Autor jest oburzony w związku z czym? Boi się że i na jego samochód w końcu padnie? Może wystarczy przestrzegać przepisów?
    Facet spełnia swój obywatelski obowiązek a tacy ludzie jak Autor nie mają nic do tego.

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.