Poprzednia generacja najmniejszego modelu w gamie koreańskiego Hyundaia była dostępna na rynku blisko 5 lat, nie zachwycała urodą, może bardziej jej smukłe kształty cechowała prostota. W pewien sposób była popularna, ale na pewno hitem sprzedaży w swoim segmencie nie została ustępując miejsca „trojaczkom”.

 

Po 5 latach przyszła pora na zmiany i to dość odważne! Nowego i10 jest teraz więcej o blisko 8 centymetrów (3645 mm) na długość, 6,5 centymetrów więcej na szerokość (1650 mm), ale by w przyrodzie była równowaga, wysokość zmalała o 5 centymetrów (1490 mm), ten zabieg uważam za jak najbardziej dobry ponieważ nowe i10 już nie przypomina małego microvana.

 

i10

 

Wizualnie… widać duży przełom i większa odwagę, model ten jest jakby bardziej sportowy [za jego projekt odpowiada Centrum Technologiczne Hyundai Motor Europe w niemieckim Rüsselsheim].

Według producenta nowy model, będzie znacznie lepiej wyciszony, mam nadzieję, że będę miał okazję to sprawdzić ponieważ w poprzedniku niestety odgłosy silnika zagłuszały pęd powietrza.

 

i10 3

 

moto-opinie.COM radzą : jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem nowej Skody Citigo czy Fiata Pandy [mniejszy rozstaw osi we Fiacie o 8,5 centymetra] warto chyba poczekać jak nowa i10-tka zagości do salonów, ponieważ to auto pod kątem wyglądu rzeczywiście prezentuje się okazale i będzie wyróżniać się w tym segmencie. Tym bardziej, że wśród finalistów Car of the Year 2014 znalazł się również ten model.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.