Moje auto będzie niosło za sobą historię i popularyzowało województwo łódzkie w innych zakątkach Polski…

Tymi słowami mogę podsumować próbę, znowelizowania przepisów dotyczących rejestracji samochodów, gdyż nie wykluczone, iż w przyszłym roku ulegną zmianie przepisy dotyczące przerejestrowania.
Co planowo ma się zmienić ?

Auto raz zarejestrowane będzie, dożywotnio nosiło tablice mimo, zmian województwa, jedynym wyjątkiem mają być tablice imienne te normalne jak i te W0 FUCK, PO HWDP itd… które teraz mają być przyporządkowane do właściciela auta.
I przyznam, że z tą 2 opcją się  zgadzam, nie po to wydaje się tysiaka, by pożegnać się z tablicami, a nowy właściciel mógł sobie przejąć WO PUSSY :P
Ale co do pierwszego podpunktu, zastanawiam się, na co regionalizacja podział na WE, EL, LU, ZS, DW, KR ? Skoro, tablica ma iść za autem, starciu to zupełnie sens.
Jedynie z tej zmiany prawa mogą się cieszyć warszawiacy, którzy teraz będą  mogli się kryć pod innymi rejestracjami. Liczę, że ten przepis nie wejdzie, gdyż już chyba dosyć bałaganu i biurokracji, by jeszcze bardziej to gmatwać !


Acz tak na marginesie, chyba w tych dożywotnich tablicach widzę cień nadziei, która mogłaby mnie przekonać, mianowicie, zawsze chciałem mieć auto z numerem rejestracyjnym zaczynających się od magicznych liter WPR….. respekt na mieście gwarantowany !


Czekam, czekam i jeszcze raz SZCZEKAM – drodzy parlamentarzyści liczę, że jest to tylko jedynie bubel prawny, który w pierwszym czytaniu trafi do śmietnika !

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.