Kiedy najlepiej kupić samochód?
Wiele osób pewnie powie, że na koniec roku, gdyż są wyprzedaże rocznika!
Akurat to stwierdzenie uznaję JUŻ za mylne, gdyż jak pokazują statystyki więcej jesteśmy w stanie zaoszczędzić np na letniej promocji niż na przełomie roku, gdy kupując stary rocznik, dostajemy niewspółmiernie małą gratyfikację do ceny auta!


Ale!!
W tym roku, sytuacja lekko się odwraca ale to z powodu innej kwestii!

Dealerzy głośno na ten temat nie mówią, ale od nowego roku wchodzi tzw norma spalin EURO V, niby nic wielkiego a jednak… wielu dealerów na swoich palcach posiada auta z obecnie obowiązującą normą EURO IV, niestety po 1 stycznia 2012 tych aut nie da się już zarejestrować!
I na tym można zarobić, nie wierzę by dealer ostatniego dnia roku powiedział : „dziś rejestrujemy te 40 samochodów które nam pozostały” każdy będzie chciał za wszelką cenę pozbyć się trudnego towaru! Im bliżej końca roku, tym presja będzie rosła! Dlatego w/g mojej opinii wszyscy który zastanawiają się nad zakupem samochodu, najlepszy interes zrobią w grudniu! Co różni auta z normą emisji EURO 4 i 5 dla zwykłego użytkownika drogi nic – EURO 5 ma bardziej restrykcyjne normy emisji spalin i to wszystko – więc promocja nie dotyczy ekologów – siedźcie dalej na tych swoich zielonych mchem obrastających drzewach!

5 komentarzy

  1. Anonymous

    albo ile takich aut zostanie i co to będą za wersje, jeżeli presja będzie duża – oferta może być ciekawa!

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.