Mazda CX-5 uzyskuje wysokie prognozowane ceny odsprzedaży w raportach Eurotax Polska, wiodącej firmy szacującej wartość rezydualną.
Mazda CX-5 to przełomowy model dla marki. Technologia Skyactiv japońskiego producenta ma ogromny potencjał, łącząc bardzo wydajny zespół napędowy, lekkie nadwozie i dynamiczny układ jezdny. Najniższe w klasie zużycie paliwa i emisja dwutlenku węgla poniżej 120 g/km to dbałość o środowisko przy zachowaniu dynamiki i przyjemności z jazdy.
mazda cx5

CX-5 to pierwszy z nowej generacji samochodów Mazdy, który łączy nowy kierunek stylizacyjny Kodo z technologią Skyactiv. Co ważne, SUV Mazdy uzyskuje jedną z najwyższych cen odsprzedaży w segmencie, co potwierdzają analizy Eurotax Polska (wiodąca firma szacująca wartość rezydualną samochodów).

Według danych Eurotax, po trzech latach i 60 000 km przebiegu Mazda CX-5 w wersji 4×4 SkyPassion ze 160-konnym silnikiem benzynowym Skyactiv-G i skrzynią automatyczną zachowuje 51% pierwotnej wartości, a w wersji SkyGo ze skrzynią manualną aż 52,5%. Taki wynik sytuuje Mazdę wśród najlepszych kompaktowych SUV-ów w Polsce.

Ciekawą propozycją dla potencjalnych nabywców może być również wersja z silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra, mocy 175 KM i spalaniu zaledwie 4,6 l na 100 km.

„Mazda CX-5 to przełomowy model w naszej gamie. Widzimy, że coraz więcej firm zaczyna włączać do swoich flot samochody typu SUV. Mogą dzięki temu wyróżnić i docenić najlepszych menedżerów. Wartość rezydualna ma ogromne znaczenie dla właścicieli samochodów ze względu na bezpośredni wpływ, jaki wywiera na ogólny koszt eksploatacji pojazdu. Mazda CX-5 to idealna propozycja dla przedsiębiorców szukających nowego samochodu, który zasili ich floty. Samochodu, który zapewni bezpieczeństwo, komfort i ekonomiczną jazdę – podkreśla Rafał Badowski, dyrektor sprzedaży Mazda Polska.

1 KOMENTARZ

  1. biały

    W sumie to mnie to nie dziwi, bo jak na razie to jeden z lepszych SUV-ów na rynku. Mazda w ogóle ma ostatnio dobrą passę, bo nowa 6-tka też robi niezłe wrażenie i to nie tylko zewnętrzne. Jeśli będą rozwijać Skyactiv i Kodo, to może z tego wyjść jeszcze sporo dobrych modeli, które będą się liczyć w swoich klasach. Zobaczymy jak to będzie, ale te dwa modele tzn. CX-5 i ostatnia 6 na pewno można zaliczyć do udanych.

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.