Będąc młodym brzdącem wielokrotnie na kanale eurosport oglądałem wyścigi monsterów tylko, że perspektywa małego telewizora + przekłamanie telewizyjne sprawiało, że nie miałem poczucia wielkości tych aut…

Dopiero dzięki zaproszeniu na Monster X Tour, stojąc przy kole które jest mniej więcej mojego wzrostu (180 cm) i waży troszkę więcej bo blisko 500 kg, poczułem wielkość…

monster

Cóż…. Ciężarówki biorące udział w Monster X Tour są olbrzymie.  Ich wysokość i szerokość wynosi aż 3,5 m, a długość do 5,5 m! Każdy pojazd jest zaprojektowany z użyciem najnowszych technologii i narzędzi bezpieczeństwa.
Silniki o mocy 1,500-2,000 KM mogą rozpędzić te masywne potwory do prędkości  150 km/h.

Ale już na samym początku zawodów, zrozumiałem dlaczego otrzymałem stoperki do uszu – dźwięk silnika był w górnej tolerancji akceptacji.

Sam początek show, to pokaz kultowego modelu California Kid, który postanowił po pierwszym skoku, efektownie zakończyć występ, upadając po kilkumetrowym wyskoku na tylną oś.. efekt …

Nie pomogło 1300 KM by wyjść z opresji, zgrzyt łamanego metalu unieruchomił Californię, która w eskorcie wózka widłowego i koparki opuszczała „poligon” Atlas Areny w Łodzi – jako ciekawostkę dodam, że kierowca razem ze sztabem potrzebował około 2 godzin by doprowadzić monstera do ładu.

Jednak i tak największe emocje wzbudził największy monster ROCKSTAR którego kierowcą był Tony Halverson, a na tylnym fotelu siedziała jego małżonka!! Muszą mieć do siebie niesamowite zaufanie, ponieważ ich wyczyny wzbudziły największy aplauz wśród publiczności zgromadzonej w hali, skakali po wszystkim co było do przeskoczenia również po usypanej górze przygotowanej dla motocrossowców.

Największą gwiazdą miał być BIGFOOT ? ojciec wszystkich monster trucków, skonstruowany w 1974 roku przez Boba Chandlera.  Prawdziwa amerykańska legenda ? jak Coca cola?, Mc Donald?s? czy Clint Eastwood! Jednak jazda była chyba najbardziej zachowawcza ze wszystkich występujących monsterów, mimo że maszyna  posiadała największą pojemność silnika wśród Monster Trucków ? prawie 9,3 litra!

Cóż wrażenie mocne – zrozumiałem dlaczego zdjęcia z bliższej odległości byłby zagrożeniem!

GALERIA MONSTER X TOUR : LINK

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.