Tak jak większość elementów pojazdu z czasem ulega zużyciu, tak i wycieraczki samochodowe po pewnym czasie tracą swoją skuteczność oraz niezawodność. Podjęcie się ich wymiany całkowicie samodzielnie może być sposobem na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniężnej, jednak trzeba to zrobić z głową. Najważniejszy oczywiście okaże się wybór samych wycieraczek. Aby mieć pewność co do jakości kupowanych towarów, warto zdecydować się na wycieraczki czołowych producentów, takich jak firma Bosch. Spółka ta zyskała popularność przede wszystkim ze względu na elementy z serii Aerotwin, czyli wycieraczki bezprzegubowe.
wycieraczki

Aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z nazwą tych produktów, należy zauważyć, że od tradycyjnych części różnią się tym, iż nie posiadają standardowego stelarza metalowego, który zastępuje specjalnie zaprojektowana listwa usztywniająca. Jednocześnie pióro tychże wycieraczek jest znacznie grubsze od popularnych części.

Wycieraczki bezprzegubowe – jak podaje sam producent – zostały sprzedane w nakładzie ponad dziesięciu milionów sztuk. Tak ogromne zapotrzebowanie wynika z faktu, iż są one niezwykle skuteczne oraz długotrwałe. Nawet przy rozwijaniu bardzo wysokich prędkości pióro idealnie przylega do szyby, zapewniając stuprocentową skuteczność przy ścieraniu wody. Co więcej, działają one znacznie ciszej niż standardowe odpowiedniki, nawet po użytkowaniu ich przez kilka lat. Długa żywotność spowodowana jest przede wszystkim równomiernym rozmieszczenie nacisku na powierzchni całego pióra – wszystkie części wycieraczki natrafiają na taką samą siłę tarcia, która de facto nie jest dla nich żadnym zagrożeniem.

Podczas zakupu wycieraczek warto również zdecydować się na produkty opatrzone dopiskiem Quick Clip. Jest to specjalny adapter, który umożliwia szybki i prosty montaż wycieraczki w szybie spełniającej odpowiednie warunki. Na stronie producenta można znaleźć wykaz wszystkich modeli oraz marek samochodów, z którymi części te są kompatybilne. Wybierając oryginalny towar firmowy, klient dostaje wycieraczki specjalnie zabezpieczone przed uszkodzeniami, a na dodatek z dołączoną do nich instrukcją montażu, co również ułatwia zamienić teorię w praktykę.

2 komentarze

 1. Mirosław

  Ja mogę polecić wycieraczki firmy Visee. Ostatnio kupiłem sobie tylne wycieraczki z serii Varioclip rv-vc. W ogóle oferta firmy jest bardzo szeroka, także warto się z nią zapoznać.

  Odpowiedz
  • Arek

   Też mam te z Visee i sprawują się bardzo dobrze. Ostatnio zorganizowali ciekawy konkurs, można wygrać dorna. Warto zajrzeć na ich fb, tam jest więcej informacji.

   Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.